Ciekawostki Do czytania Patronat

Wypalenie duchowe. Poradnik dla zmęczonych.

W tym miesiącu polecamy książkę: Wypalenie duchowe   Wunibald Müller ? Ruthard Ott ? Anselm Grün Wypalenie duchowe Poradnik dla zmęczonych aktywnością duszpasterską Wydawnictwo Święty Wojciech, przełożył: Kamil

W tym miesiącu polecamy książkę: Wypalenie duchowe

 

Wunibald Müller ? Ruthard Ott ? Anselm Grün

Wypalenie duchowe

Poradnik dla zmęczonych aktywnością duszpasterską

Wydawnictwo Święty Wojciech, przełożył: Kamil Markiewicz,135 x 203 mm, 264 str., oprawa miękka

 

Misja ludzi Kościoła ? duchownych i świeckich ? oraz ich tryb życia stają się bardzo często przyczynami wypalenia emocjonalnego i duchowego.

Autorzy tej książki ? psycholodzy i teologowie, od wielu lat towarzyszący osobom, które doświadczyły takiego stanu ? zachęcają, by zmierzyć się z prawdą o sobie. Tylko ten, kto zaniecha ukrywania tej prawdy i zmierzy się ze swymi mrocznymi stronami, może odżyć jako człowiek i odnaleźć swą osobistą drogę duchową. Może pomagać innym i nie wypalić się. Autorzy radzą zatem, jak chronić się przed utratą sił i wypaleniem. Jednocześnie podpowiadają, co warto wiedzieć o kierownictwie duchowym i jak powinien postępować ten, kto podejmuje się opieki duchowej nad innymi.

 

Abym był w stanie towarzyszyć duchowo innym, sam muszę być człowiekiem głębokiej duchowości. Aby móc prowadzić innych, sam potrzebuję prowadzenia (?).

Muszę pojednać się z tym, co się we mnie kryje, i spojrzeć na swój problem jako na szansę. Wszystkie słabości, stanowiące źródło mojego cierpienia, odzierają mnie z iluzji, które w sobie pielęgnowałem. Wyzwalają mnie z więzów mojego ?ego?.

(Anselm Grün)

Książkę można nabyć w sklepie internetowym

Wydawcą jest:

Drukarnia i Księgarnia  Św. Wojciecha Sp. z o.o.

ul. Marcinkowskiego 1, 61-745 Poznań

tel. +48 61 856 22 93

[email protected]

www.swietywojciech.pl

 

 

Strona Ewangelizacja.pl objęła patronatem książkę.

A to już wiesz?  DROGA KRZYŻOWA. Rozważania

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy