Wybory coraz bliżej. Wartości rodzinne łączą kandydatów z różnych komitetów wyborczych

W Warszawie odbyła się już jedenasta gala regionalna kampanii ?Rodzina ma głos!?, w czasie której wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 100 osób z województwa mazowieckiego, które ubiegają się o mandat w listopadowych wyborach samorządowych. Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowego przebiegu kampanii.

Znamy już coraz więcej kandydatów z Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Są to osoby z różnych komitetów wyborczych. Łączy ich troska o polską rodzinę i praca dla jej dobra. W Warszawie Certyfikaty odebrali między innymi:

  • Mariusz Dzierżawski ? kandydat na prezydenta Warszawy (KWW Warszawa Dla Rodziny),
  • Dariusz Stefaniuk ? kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej (KW PiS),
  • Piotr Michał Uściński ? starosta wołomiński, ubiegający się o mandat w sejmiku wojewódzkim (KW PiS),
  • Grzegorz Piotr Dudzik ? burmistrz Zielonki ubiegający się o reelekcję (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa),
  • Bogusław Karakula ? burmistrz Sokołowa Podlaskiego ubiegający się o reelekcję (KWW Bogusława Karakuli),
  • Krzysztof Kawęcki ? kandydat Prawicy Rzeczpospolitej do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Stefan Dunin ? kandydat na burmistrza Góry Kalwarii (KWW Przyjazny Samorząd),
  • Paweł Białecki ? wicestarosta warszawski zachodni, który kandyduje na urząd burmistrza Błonia (KW Forum Samorządowe Gmin),
  • Krzysztof Piotr Skolimowski ? kandydujący do sejmiku wojewódzkiego (KW PO).

Pełna lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie www.rodzinamaglos.pl

Podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Novotel przypomniano założenia i cele kampanii. Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny podkreślił, jak ważną rolę odgrywa samorząd w dziedzinie polityki prorodzinnej: – Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, że obszar samorządu jest bardzo istotny z punktu widzenia rodzin. Wszystkie kwestie, które dotyczą edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia, kultury, pomocy społecznej, ale też te elementy, które wpływają na dobrobyt rodzin w dużej mierze zależy od tego co dzieje się w samorządach.

Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowego przebiegu kampanii. Gale regionalne odbyły się już w następujących miastach: Opolu, Wrocławiu, Olsztynie, Toruniu, Zielonej Górze, Ełku, Poznaniu, Łodzi, Koszalinie, Gnieźnie a dziś w Warszawie. ? Kampania ?Rodzina ma głos!?, tak jak kampania wyborcza jest w toku. Odwiedziliśmy już 11 miast, w których przyznaliśmy ponad 800 Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. To jest stan do 28 października, a przed nami jeszcze przynajmniej 6 wyjazdów ? wyjaśnia Jacek Sapa.

W uroczystości nadania Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie wziął udział również gość specjalny, podróżnik Wojciech Cejrowski. W swoim przemówieniu skierowanym do certyfikowanych kandydatów podkreślił, iż politycy powinni być odpowiedzialni za swoje decyzje: – Polityk ma być zimny albo gorący! (?) W każdej sprawie musisz mieć zdanie. A jak nie masz zdania, to się nią nie zajmuj. Wyrób sobie zdanie w danej sprawie, w której nie masz zdania. Zaognij się!

Jaki jest cel kampanii?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył
Authors
Top