Narodowy Dzień Życia

W ostatnią niedzielę maja Warszawa ponownie będzie należała do rodzin

29 maja - już po raz szósty - ulicami Warszawy pod hasłem „Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia” przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim

29 maja – już po raz szósty – ulicami Warszawy pod hasłem „Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia” przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, a zakończy się  piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Krasieńskich.


Marsz poprzez afirmację podstawowego prawa do życia jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. W poczuciu odpowiedzialności, jego uczestnicy postulują pełną ochronę życia, która stanowi miarę demokracji. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.


Problem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci był jednym z najważniejszych tematów nauczania nowego błogosławionego – Jana Pawła II, który sam nazwał siebie “Papieżem Życia”. Od początku pontyfikatu Papież podkreślał, że prawo do życia jest prawem nadrzędnym wśród wszystkich praw człowieka i że konieczna jest ochrona prawna życia ludzkiego we wszystkich jego fazach. Dlatego hasłem tegorocznego Marszu jest fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Skoczowie 22 maja 1985 roku.


Marsz jest również okazją, aby zachęcić decydentów do poparcia ustawy chroniącej życie każdego dziecka. Projekt ustawy podpisany przez ponad pół miliona Polaków 14 kwietnia br., został złożony u Marszałka Sejmu. Uczestnicy Marszu będą przekonywali do poparcia projektu ustawy, by mogła ona stać się żywym pomnikiem wybitnego obrońcy praw człowieka – bł. Jana Pawła II.


Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji  Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Marsz wyrusza 29 maja o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy