Narodowy Dzień Życia

W niedzielę Warszawa znów postawi na Rodzinę

Już w najbliższą niedzielę – 3 czerwca – po raz siódmy ulicami stolicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Ta radosna manifestacja ma w tym roku wyjątkowy charakter. Warszawa to jedno z 45 polskich miast, które postanowiło duchowo włączyć się w Światowe Spotkanie Rodzin z Benedyktem XVI. Jak zwykle, będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie również niespodzianek dla najmłodszych.


Tegoroczny Marsz, nawiązując do tematyki Światowego Spotkania Rodzin, będzie przebiegał pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego. – W czasie kryzysu, model funkcjonowania rodziny, może być wzorem dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i państwowych, ponieważ opiera się na miłości i szacunku dla drugiego człowieka – mówi Jarosław Kniołek, organizator Marszu.

Warszawski Marsz ma już swoją wieloletnią tradycję i zdążył wpisać się w kalendarz imprez rodzinnych Stolicy. – Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Wśród maszerujących rodzin będą przechadzać się kolorowi szczudlarze, których już w ubiegłym roku zdążyły pokochać dzieciaki. Nie zabraknie też dobrej muzyki i niespodzianek dla najmłodszych. Warszawa usłyszy tysiące rodzin radośnie skandujących „Hej, hej, hej rodzina jest OK!”– zapewnia Anna Borkowska – Kniołek, rzeczniczka Marszu.

Marszowiczom, tradycyjnie już, będzie towarzyszyła orkiestra „Pipes and Drums” Częstochowa, grająca zapierającą dech w piersiach muzykę na wielkich dudach szkockich. Na finał Marszu planowany jest pokaz musztry w wykonaniu orkiestry z Częstochowy.

Marsz jest okazją do podziękowania tym, którzy są otwarci na życie. Stąd mamy w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.

Początek Marszu planowany jest na godz. 10.00, przy Pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dalej uczestnicy Marszu przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście i Senatorską na Plac Teatralny, gdzie około godz.11.00 Marsz będzie miał swój finał.

Po Marszu organizatorzy zachęcają do uczestnictwa we Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej (godz. 12.00) oraz w piknikowych atrakcjach Dnia Dziękczynienia. Piknik rozpocznie się po Mszy Świętej i potrwa do godz. 19.30. Dojazd na Dzień Dziękczynienia z Metra Ratusz do Metra Wilanowska, skąd będzie kursowała linia do Świątyni Opatrzności Bożej. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca parkingowe.

 

 

 

***

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie:

Warszawski Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Do udziału zostały zaproszone wszystkie osoby i organizacje pozarządowe przyjazne życiu i rodzinie, pozytywnie nastawione do idei praw człowieka.

Partnerzy Marszu dla Życie i Rodziny w Warszawie:

Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Fundacja „Dobra Kultura”, Wydział Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo, Ruch Światło – Życie diec. Warszawsko – Praskiej, Centrum Opatrzności Bożej, Domowy Kościół diec. Warszawsko – Praskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 

Więcej informacji o Marszu można znaleźć na stronie www.marsz.org

 

Zapraszamy również do pobrania zaproszenia video z udziałem Przemysława Babiarza, Krzysztofa Ziemca i Tomasza Zybilewicza.

 Foto relacja z ubiegłorocznego Marszu dla Życia i Rodziny do pobrania w naszym biurze prasowym.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy