Aktualne Ciekawostki

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2011

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2011, godz. 00:01 W DIECEZJACH: WARSZAWA: W kościele św. Karola Boromeusza przy Cmentarzy Powązkowskim o godz. 12.30 Mszy św. przewodniczyć będzie kard.

Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2011, godz. 00:01

W DIECEZJACH:

WARSZAWA:

W kościele św. Karola Boromeusza przy Cmentarzy Powązkowskim o godz. 12.30 Mszy św. przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, przy Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce Węglowej o godz. 12.00 – bp Piotr Jarecki, przy Cmentarzu Wolskim o godz. 12.00 – bp Marian Duś, zaś o godz. 13.00 przy Cmentarzu na Służewie, w kościele św. Katarzyny – bp Tadeusz Pikus.

W kościele drewnianym przy cmentarzu Bródnowskim o godz. 12.00 Mszę św. odprawi biskup senior diecezji warszawsko-praskiej Kazimierz Romaniuk. Abp Henryk Hoser będzie przewodniczył Mszy św. przy Cmentarzu w Józefowie k. Otwocka.

GNIEZNO:
– Gniezno – cmentarz św. Piotra i Pawła Bp Bogdan Wojtuś: Przewodniczenie procesji za Zmarłych oraz Mszy św. z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych

PRZEMYŚL:

1 XI, godz. 14.00 ? Msza św. pod przewodnictwem abp. Michalika na cmentarzu głównym w Przemyślu.

GDAŃSK:

godz. 12:00pm – Modlitwa międzywyznaniowa na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy

Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tradycyjnej dorocznej modlitwie międzywyznaniowej w dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 2011 r. o godzinie 12.00. W spotkaniu modlitewnym na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy przy ul. 3 Maja w Gdańsku wezmą udział przedstawiciele wyznań obecnych w naszym mieście. Po uroczystości nastąpi przejście pod pomnik Ofiar Tyfusu, znajdujący się na terenie parku Grodzisko u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i Dąbrowskiego, gdzie zapalimy znicze pamięci. Gdańsku przez wieki modlitwy rozbrzmiewały w różnych językach i konfesjach. Tradycja wspólnych spotkań wiąże się z otwarciem Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy w pierwszym dniu I Światowego Zjazdu Gdańszczan, 24 maja 2002 r. i upamiętnia 27 gdańskich nekropolii, które zostały zlikwidowane po 1945 r. Tragiczne dzieje gdańskich cmentarzy po II wojnie światowej znalazły odzwierciedlenie w napisie okalającym grobowiec, stanowiącym centralne miejsce Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy, umieszczono tam słowa poetki Maszy Kaleko: ?Tym, co imion nie mają na grobie, a tylko Bóg wie, jak kto się zowie” (za: www.diecezja.gda.pl).

WROCŁAW:

godz. 14:00 – Abp Marian Gołębiewski celebruje Mszę św. z homilią na cmentarzu przy kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy ul. Bujwida.

godz. 15:00 – Ks. Bp Edward Janiak przewodniczy modlitwom na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

godz. 14.00 – Ks. Bp Andrzej Siemieniewski celebruje Eucharystię na cmentarzu parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

(diec./jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy