Narodowy Dzień Życia

Uczestnicy Marszów dla Życia i Rodziny upominają się o politykę prorodzinną

Do dnia wczorajszego ulicami blisko 50. polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Kilkadziesiąt tysięcy osób maszerowało pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Uczestnicy Marszów wyrazili swoje poparcie dla deklaracji wzywającej polityków do podjęcia zdecydowanych działań związanych z polityką prorodzinną.   Tegoroczne Marsze

Do dnia wczorajszego ulicami blisko 50. polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Kilkadziesiąt tysięcy osób maszerowało pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Uczestnicy Marszów wyrazili swoje poparcie dla deklaracji wzywającej polityków do podjęcia zdecydowanych działań związanych z polityką prorodzinną.

 

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny to wspólne dzieło osób, wspólnot, organizacji, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Z każdym rokiem coraz więcej osób wychodzi na ulice, by manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia. Życie pojawia się, wzrasta i kształtuje w rodzinie. To dzięki tej prestiżowej instytucji możliwy jest rozwój i ład społeczny – mówi Anna Borkowska – Kniołek, rzecznik Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

W czasie Marszów została odczytana „Deklaracja ideowa Marszów dla Życia i Rodziny”. Jej celem jest zachęcenie decydentów do realizacji polityki służącej poprawie kondycji polskiej rodziny. Potrzebuje ona przestrzeni, w której w sposób wolny i odpowiedzialny może spełniać swoje funkcje. Stworzenie warunków do ich realizacji, powinno być pierwszorzędnym zadaniem władz publicznych. Jako dwa główne obszary polityki prorodzinnej państwa Deklaracja wskazuje politykę podatkową wobec rodziny oraz kwestie związane z wpływem rodziców na kształtowanie systemu oświatowego.

Ze względu na wkład rodziny w rozwój społeczeństwa, polityka prorodzinna powinna być pierwszorzędnym tematem w debacie publicznej. W związku z tym Deklaracja zostanie skierowana do Prezydenta RP, posłów oraz senatorów. W pierwszej kolejności trafi ona do parlamentarzystów posiadających Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie. Przekazanie Deklaracji powinno być wstępem do współpracy organizacji profamilijnych z przedstawicielami władz publicznych we wdrażaniu efektywnego modelu polityki prorodzinnej.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy