Narodowy Dzień Życia

Rzym już tuż

To będzie przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny. Już 13 maja, w Rzymie, odbędzie się międzynarodowy Marsz w obronie życia. Do stolicy Włoch przyjadą przedstawiciele ruchów pro-life z wielu krajów. Wśród nich nie zabraknie Polaków. Marsz rozpocznie się pod Colosseum i ulicami Rzymu przejdzie na Plac Św. Piotra. Spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i

To będzie przedsmak polskich Marszów dla Życia i Rodziny. Już 13 maja, w Rzymie, odbędzie się międzynarodowy Marsz w obronie życia. Do stolicy Włoch przyjadą przedstawiciele ruchów pro-life z wielu krajów. Wśród nich nie zabraknie Polaków.

Marsz rozpocznie się pod Colosseum i ulicami Rzymu przejdzie na Plac Św. Piotra. Spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i wspólna modlitwa Anioł Pański będzie zwieńczeniem międzynarodowego spotkania obrońców życia i rodziny. Wiadomo już, że wśród zgromadzonych będzie liczna grupa Polaków. Wśród nich znajdą się inicjatorzy i organizatorzy Marszów dla Życia i Rodziny, które 3 czerwca przejdą ulicami około czterdziestu polskich miast. – Teraz nie może nas zabraknąć w Rzymie – zapewnia Jarosław Kniołek, jeden z organizatorów warszawskiego Marszu.

posłuchaj: JaroslawKniolek1

– Walczymy o wspólne wartości – podkreśla Jacek Kotula, organizator rzeszowskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

posłuchaj: JacekKotula

Organizatorzy włoskiego marszu chcą podkreślić, że życie jest darem od Boga. Ale obrona życia to fundament uniwersalnych wartości i dlatego Marsz jest otwarty dla wszystkich – również niewierzących – tych, którzy bronią dzieci przed zabijaniem, przed aborcją. – W tej sprawie potrzebna jest ogólnoświatowa koalicja. I ona już powstaje – mówi Jarosław Kniołek.

posłuchaj: JaroslawKniolek2

Wiele osób, którym zależy na wartościach rodzinnych nie może pojechać do Rzymu. Ale to nic straconego – tych, którzy pojadą warto wesprzeć modlitwą. A na wspólne spotkanie zapraszamy już 3 czerwca, w niedzielę. Tego dnia przez całą Polskę przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Więcej informacji o lokalnych wydarzeniach znajdziecie na www.marsz.org

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy