Narodowy Dzień Życia

Rodzinnie w Warszawie

Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w stolicy. W najbliższą niedzielę – 26 maja – ulicami Warszawy, już po raz VIII, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla mam z okazji ich święta. Warszawiacy spotykają się o godz. 12.00

Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w stolicy. W najbliższą niedzielę ? 26 maja ? ulicami Warszawy, już po raz VIII, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla mam z okazji ich święta. Warszawiacy spotykają się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Marsz zakończy się Piknikiem Rodzinnym w Ogrodzie Saskim.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 100, które w ostatnią niedzielę maja przejdą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło marszów brzmi: ?Kierunek: Rodzina?. ? Nasze hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Konstytucji, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Stąd nasze postulaty związane z koniecznością wdrażania polityki prorodzinnej ? tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom ? przekonuje Jarosław Kniołek, organizator warszawskiej imprezy.

Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji. ? Będziemy maszerowali przy dźwiękach tradycyjnej muzyki szkockiej wygrywanej przez dudziarzy z orkiestry Pipes and Drums oraz przy dźwiękach orkiestry dętej z Wołomina. Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci. Będzie mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane oraz skaczący szczudlarze  ? wymienia Jarosław Kniołek.

A to już wiesz?  Narodowy Dzień Życia 2012 "Rodzina receptą na kryzys" - zaproszenie na konferencję prasową

Małżeństwa uczestniczące w Marszu zaproszone będą do skorzystania z oferty Fundacji Kibicuj Rodzinie, jaką stanowią multimedialne warsztaty małżeńskie ? ?Nawigacja w Rodzinie? – których celem jest wzmocnienie więzi rodzinnych. Rezerwacji można dokonać na stronie rezerwacja.kibicujrodzinie.pl.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zbiega się z Dniem Matki, będzie  to również okazja by świętować z mamami ten radosny dzień. Stąd panie w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.  Niebagatelnym prezentem dla mam, będzie projekt ustawy o bonie wychowawczym, który został zaprezentowany podczas kwietniowego Kongresu Polskiej  Rodziny.

Piknik Rodzinny to tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie dobrej muzyki. Wystąpią zespoły z Mazowieckiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej, a o godzinie 15.00 rockowy zespół SrtonaB.

Piknik będzie także okazją do zapoznania się z działalnością organizacji prorodzinnych, kulturalnych i młodzieżowych, takich jak: Fundacja Narodowego Dnia Życia, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Wydział Nauk o Rodzinie UKSW, Instytut Świętej Rodziny, Fundacja Pomoc Rodzinie, Katolicki Ośrodek Adopcyjny, Domowy Kościół i Fundacja Kibicuj Rodzinie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,  Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Dobre Miejsce, sklep Chrześcijańskie Granie.

Marsz dla Życia i Rodziny to również imprezy towarzyszące.

25 maja – “Ojcostwo dzisiaj – powołanie, zadanie, wyzwanie!” – spotkanie z udziałem ekspertów, info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=503:ojcostwo-dzisiaj-powoanie-zadanie-wyzwanie-&catid=18:w-dobrym-miejscu

26 maja – film “Heniek” – Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=495:dobre-kino-prezentuje-film-qheniekq&catid=18:w-dobrym-miejscu

1-31 maja ? wystawa “Kościół Niezłomny. Fotografie Jerzego Fedorowicza” – wystawa IPN z Białegostoku, info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=489:wystwa-ipn-qkocio-niezomny-fotografie-jerzego-fedorowicza&catid=21:wystawy&Itemid=19

16 czerwcakoncert Magdaleny Frączek z Zespołem Love Story w warszawskich Hybrydach –Koncert będzie promował nową płytę zatytułowaną ?Effata?.

 

Marsz dla Życia i Rodziny został objęty honorowym patronatem JE kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego oraz JE abp. Henryka Hosera, Ordynariusza Diecezji Warszawsko ? Praskiej.

A to już wiesz?  Blisko 140 tysięcy Polaków zaapelowało do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz o zaprzestanie prac nad ustawą antydyskryminacyjną

 

***

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie:

Warszawski Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, SKMA, KSM, Centrum Kultury ?Dobre Miejsce?, Domowy Kościół Diecezji Warszawsko ? Praskiej, Ruch Światło ? Życie Diecezji Warszawsko ? Praskiej, Kibicuj Rodzinie, Chrześcijańskie Granie, Fundacja Dobra Kultura, Wydział Studiów nad Rodzina UKSW, Instytut Św. Rodziny,  Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko ? Praskiej, Michał Kondrat.

Patroni medialni Marszu dla Życie i Rodziny:

TVP1, Tygodnik katolicki ?Niedziela?, ?Gość Niedzielny?, Polonia Christiana, ?Nasz Dziennik?, wPolityce.pl, PCh24.pl, DEON.pl,  Wiara.pl, Fronda.pl, Rebelya.pl, IMF.pl, Radio Wnet.pl, Radio Warszawa.

Więcej informacji o Marszu można znaleźć na stronie www.marsz.org

Zapraszamy również do pobrania zaproszenia video na warszawski Marsz dla Życia i Rodziny.

 Foto relacja z ubiegłorocznego Marszu dla Życia i Rodziny do pobrania w naszym biurze prasowym.

 

 

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy