Inicjatywy dla Życia i Rodziny Narodowy Dzień Życia

?Rodzina ma głos!? w Rzeszowie ? certyfikowani podkarpaccy kandydaci do samorządu

We wtorek - 4 listopada - przedstawiciele kampanii „Rodzina ma głos!” przyjechali do Rzeszowa, by podczas regionalnej odsłony akcji, wręczyć kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Na Podkarpaciu wyróżnienie otrzymało blisko 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego

We wtorek – 4 listopada – przedstawiciele kampanii ?Rodzina ma głos!? przyjechali do Rzeszowa, by podczas regionalnej odsłony akcji, wręczyć kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Na Podkarpaciu wyróżnienie otrzymało blisko 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

4 listopada br. w Rzeszowie odbyło się szesnaste już regionalne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!?. Podczas niego przedstawiona została geneza, idea i założenia kampanii oraz przyznano kolejnym prorodzinnym kandydatom na samorządowców z Podkarpacia Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Mariusz Kawa ? kandydat na burmistrza Strzyżowa (KWW ?Nasze Sprawy?),
  • Jacek Kotula ? kandydat do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Paweł Baj ? burmistrz Głogowa Młp. starający się o reelekcję (KWW Razem dla Ciebie),

Lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie www.rodzinamaglos.pl.

Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przybliżył założenia akcji: Nasza kampania ma na celu zachęcenie obywateli do pójścia na wybory i zagłosowania na kandydatów przyjaznych rodzinie. Jakże ważne jest, by samorządowcy dbali o dobro rodziny, a wyborcy zrozumieli, że ich głos w listopadowych wyborach samorządowych jest na wagę złota. Od tego czy pójdą na wybory i na kogo zagłosują zależy, jak będzie im się żyło na ich własnym podwórku.

Jaki jest cel kampanii?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy