?Rodzina ma głos!? w Ostrołęce ? kolejni certyfikowani kandydaci do samorządu

W czwartek – 13 listopada – przedstawiciele kampanii ?Rodzina ma głos!? przyjechali do Ostrołęki, aby wręczyć kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. W powiecie ostrołęckim wyróżnienie otrzymało ponad dziesięć osób, startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

13 listopada br. w Ostrołęce oficjalnie wręczono kolejnym prorodzinnym kandydatom na samorządowców Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. W sumie od początku trwania kampanii ?Rodzina ma głos!? wyróżniono kilkunastu lokalnych polityków z powiatu ostrołęckiego. Pośród nich znaleźli się:

  • Grzegorz Płocha ? wiceprezydent Ostrołęki, kandydat do rady miasta (PiS),
  • Janusz Kotowski ? prezydent Ostrołęki, ubiega się o reelekcję (PiS),
  • Mirosław Grzyb ? kandydat na radnego Ostrołęki (KW Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki),
  • Paweł Stańczyk ? wiceprezydent Ostrołęki, kandydat do rady miasta (PiS).

Lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie www.rodzinamaglos.pl.

Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przybliżył założenia akcji: Nasza kampania ma na celu zachęcenie obywateli do pójścia na wybory i zagłosowania na kandydatów przyjaznych rodzinie. Jakże ważne jest, by samorządowcy dbali o dobro rodziny, a wyborcy zrozumieli, że ich głos w listopadowych wyborach samorządowych jest na wagę złota. Od tego czy pójdą na wybory i na kogo zagłosują zależy, jak będzie im się żyło na ich własnym podwórku.

 

Jaki jest cel kampanii?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył
Authors
Top