Przewodnik Katolicki nr 30/2010

Karolina w Warszawie

Karolina w Warszawie

Lada dzień pojawi się w sprzedaży wyjątkowa płyta ?www.wawa2010.pl? wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego ? to kolejny udany pomysł na pamięć o historii sprzed 67 lat.

Coroczne koncerty w parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, skierowane głównie dla młodych ludzi, wpisały się już w obowiązkowy i jeden z najciekawszych sposobów obchodów kolejnych rocznic 1 sierpnia 1944 r. Od jakiegoś czasu przybrały formę przemyślanych projektów. Na przykład rok temu zaproszono kilka zespołów z różnych muzycznych stron do stworzenia własnych utworów z tekstami Tadeusza Gajcego. Wśród wykonawców, którzy później wystąpili w parku Wolności była Karolina Cicha, która wszystkich poraziła swą interpretacją. W tym roku nie będzie schodzić ze sceny ? wystąpi z kilkoma panami, których zaprosiła do duetu, by zaśpiewać piosenki o Warszawie.

Charyzmatyczka

Dziewczyna z głosem niesamowitym, z tak wielką ekspresją, że przechodzą ciarki, potrafi zaśpiewać tkliwie i delikatnie, potrafi zagrzmieć pełnym głosem i rockowo zaryczeć. Na dodatek to kobieta- orkiestra, gra chyba na wszystkich instrumentach świata, co oczywiście jest żartem, ale sądzę, że nie miałaby z opanowaniem tej sztuki wielkiego problemu. Rola Ifigenii w spektaklu ?Ifigenia w Aulidzie? w 2006 r. w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice była jej niezwykle udanym aktorskim debiutem bardzo chwalonym przez krytyków. Na Konkursie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w tym samym roku zdobyła II miejsce. Od tego czasu koncertuje solowo i z zespołem.

Jej gardzienickie role to głównie role śpiewane oparte ma muzyce starożytnej Grecji. W 2009 r. Karolina Cicha otworzyła się także na wpływy muzyki rockowej i w tej ekspresji czuje się świetnie. Jej moc tkwi w głosie, z którym potrafi robić, co chce. O swojej muzyce mówi, że to ?rock eklektyczny? ? faktycznie, muzyka pozlepiana z różnych, czasami bardzo od siebie odległych, stylistyk robi ogromne wrażenie. Ale wrażenie robi też Karolina ? miła i sympatyczna, bezpretensjonalna i skromna, ale o ogromnej sile i charyzmatycznej osobowości scenicznej. Potrafi czarować.

Na płycie ?www.wawa2010.pl? Karolina śpiewa kilkanaście piosenek o Warszawie.

?Stoję na balkonie, palę papierosy: Warszawa i ja?

Karolina mówi, że tym, co inspiruje ją muzycznie jest dobry tekst poetycki. W tym roku obroniła pracę doktorską o poezji Adama Zagajewskiego. Pewnie według tego samego klucza wybrała utwory do płyty wydanej z okazji 67. rocznicy powstania warszawskiego.

Bohaterką płyty jest Warszawa, a piosenki pochodzą z różnych czasów. Interesującym pomysłem na płytę było zaproszenie kilku charakterystycznych wokalistów, którzy śpiewają w duecie z Karoliną. Pochodzą z różnych stylistyk (trzeba przyznać, że czasami ów wybór jest faktycznie mocno zaskakujący), a nawet z różnych pokoleń muzycznych: Jacek Hałas, Tymon Tymański, Titus, Tomasz Budzyński, Mamadou i kilku innych. A wśród utworów: od ?Balu na Gnojnej? przez ?Warszawski dzień? po ?Warsaw? z repertuaru Joy Division czy rewelacyjne ?Warszawa i ja? nowofalowej grupy Partia.

hastagi na stronie:

#karolina Cichy #karolina cicha #wawa 2010 #warszawa 2010 płyta #karolina cicha warszawo ma #www wawa2010 pl download #płyta warszawa 2010 #warszawo ma karolina cicha #karolina cicha warszawa 2010

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Bazylice   #cel   #chrześcijaństwo   #cija   #Czas   #czy   #czyli   #czym   #decyduje   #dla   #dla niego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.