Episkopat Modlitwa i wiara

Modlitwa solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi

Modlitwa solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi “Niech nasza miłość pokona granice smutku, rozpaczy i zniszczeń” – do osobistego umartwienia i modlitwy w intencji ofiar trzęsienia

Modlitwa solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi

“Niech nasza miłość pokona granice smutku, rozpaczy i zniszczeń” – do osobistego umartwienia i modlitwy w intencji ofiar trzęsienia ziemi na Haiti w najbliższy poniedziałek 18 stycznia zachęca ks. Tomasz Atłas, sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji.

Wspólnota Centrum Formacji Misyjnej i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w poniedziałek 18 stycznia br. będzie modliła się w intencji ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Haiti, Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. W godzinach 20.00-21.00 osoby związane z Komisją i Centrum wezmą zaś udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ks. Tomasz Atłas – sekretarz Komisji zachęca do włączenia się w tę inicjatywę, która ma na celu duchowe wsparcie ofiar tragedii. “[…] zachęcam wszystkich naszych Przyjaciół, aby poniedziałek (18.01.2010) był dla nas dniem solidarności i duchowej łączności z ofiarami trzęsienia ziemi” – napisał w liście.

O pomoc materialną poprzez zorganizowanie zbiórek w diecezjach poprosiło natomiast biskupów diecezjalnych Prezydium Episkopatu Polski. Na apel z 14 stycznia odpowiadają kolejni biskupi i zwracają się do wiernych, aby wsparli ofiary tragedii.

Zobacz także:
List sekretarza Komisji KEP ds. Misji
15.01.2010 – Bądźmy świadkami miłości wobec Haiti – apel sekretarza Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Bądźmy świadkami miłości wobec Haiti

Misjonarz jest bratem wszystkich, ma w sobie ducha Kościoła, jego otwartość i zainteresowanie dla wszystkich narodów i ludzi, zwłaszcza dla najmniejszych i najuboższych…

Redemptoris Missio, nr 89

Wobec dramatu naszych braci i sióstr na Haiti zachęcam wszystkich naszych Przyjaciół, aby poniedziałek (18.01.2010) był dla nas dniem solidarności i duchowej łączności z ofiarami trzęsienia ziemi. Niech wyrażą się one w osobistym umartwieniu, a w sposób szczególny w naszej modlitwie. Wspólnota Centrum Formacji Misyjnej i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji uczyni to, przekazując swój duchowy dar o godzinie 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia) i o w godzinach 20.00-21.00 (Adoracja Najświętszego Sakramentu). Niech nasza miłość pokona granice smutku, rozpaczy i zniszczeń.

Ks. dr Tomasz Atłas
Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji
Delegat ds. Misjonarzy

Apel Prezydium KEP

14.01.2010 – Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti

Warszawa, 14 stycznia 2010 r.
SEP ? 8-15

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti

Eminencjo/Ekscelencjo,
Najczcigodniejszy Księże Kardynale/Arcybiskupie/Biskupie,

tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło środkowoamerykański kraj Haiti. Według pierwszych doniesień zginęło wiele tysięcy ludzi. Zniszczenia są niewyobrażalne. Miliony pozbawionych dachu nad głową, żywności i najpotrzebniejszych rzeczy czekają na naszą pomoc.

Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym.

W związku z tym zwracamy się do Waszej Eminencji/Ekscelencji z prośbą o zorganizowanie w najbliższą niedzielę (17 lub 24 stycznia 2010 r.) zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w Haiti.

Zebrane ofiary proszę wpłacić na konto Caritas Polska:
77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ?Haiti?

Wszystkich ludzi dobrej woli wzywamy do modlitwy i solidarności z ofiarami kataklizmu oraz apelujemy o wspieranie tych, którzy niosą im pomoc.

W duchu braterskiej i modlitewnej łączności

? Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący KEP

? Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP

? Stanisław Budzik
Sekretarz Generalny KEP

(jl ? Biuro Prasowe KEP 2010)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.