Episkopat

Abp Zimoń po wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie ?Gościa Niedzielnego?

05.03.2010 Atmosfera wokół procesu wytoczonego “Gościowi Niedzielnemu” wskazuje na aktywność środowisk aborcyjnych, które za wszelką cenę chcą doprowadzić do nowych ustaleń prawnych w Polsce –

05.03.2010

Atmosfera wokół procesu wytoczonego “Gościowi Niedzielnemu” wskazuje na aktywność środowisk aborcyjnych, które za wszelką cenę chcą doprowadzić do nowych ustaleń prawnych w Polsce – uważa metropolita katowicki abp Damian Zimoń.
Poniżej publikujemy pełny tekst wypowiedzi arcybiskupa, po wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie ?Gościa Niedzielnego?.

Atmosfera wokół procesu wytoczonego Gościowi Niedzielnemu nie dotyczy tylko użytego języka, nad którym można dyskutować.
Wskazuje ona na aktywność środowisk aborcyjnych, które za wszelką cenę chcą doprowadzić do nowych ustaleń prawnych w Polsce. Żadne prawo stanowione nie może podważyć przykazania Bożego i nakazu Chrystusa. Aborcja jest pierwszą przyczyną śmierci w Europie ? wynika z najnowszego raportu ?Aborcja w Europie i Hiszpanii? zaprezentowanego w Brukseli przez Hiszpański Instytut Polityki Rodzinnej. Przypominam słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty: ?Tym co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja, ponieważ jeżeli matka może zabić swoje dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem? (Kalkuta, 24 września 1996).
Chrystus nam przypomina ?Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili? (Mt 25,40).

Sąd Apelacyjny w Katowicach w piątek, 5 marca br. postanowił, że redaktor naczelny tygodnika i jego wydawca, czyli archidiecezja katowicka mają przeprosić Alicję Tysiąc za naruszenie jej dóbr osobistych.

(ksas/ jl ? Biuro Prasowe KEP 2010)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.