Episkopat

Noc Świętych

Noc Świętych Obchody Nocy Świętych Gniezno, 31.10.2010, Kościół Garnizonowy ? Bazylika Prymasowska, g. 20.00 W uroczystość Wszystkich Świętych prymas Polski abp Józef Kowalczyk będzie przewodniczyć

Noc Świętych

Obchody Nocy Świętych

Gniezno, 31.10.2010, Kościół Garnizonowy ? Bazylika Prymasowska, g. 20.00

W uroczystość Wszystkich Świętych prymas Polski abp Józef Kowalczyk będzie przewodniczyć Mszy św. sprawowanej na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie. Eucharystia rozpocznie się procesją za zmarłych o godzinie 14.30. W Mszy św. będą uczestniczyć również gnieźnieńscyi biskupi pomocniczy: bp Bogdan Wojtuś oraz bp Wojciech Polak oraz arcybiskup senior abp Henryk Muszyński. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, zwłaszcza tych, których bliscy spoczywają na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie.

W Dzień Zaduszny zapraszamy mieszkańców Gniezna do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. w intencji zmarłych Arcybiskupów Gnieźnieńskich, Biskupów Pomocniczych i Kanoników Kapituły Prymasowskiej. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 12.00. Przewodniczyć jej będzie prymas Polski abp Józef Kowalczyk. We wspólnej modlitwie u grobu św. Wojciecha wezmą udział również bp Bogdan Wojtuś, bp Wojciech Polak oraz kanonicy Kapituły Prymasowskiej.

Udział biorą: Prymas Polski Abp Józef Kowalczyk i Bp Wojciech Polak.

Duszpasterstwo Młodych wraz z wikariuszami gnieźnieńskich parafii zapraszają młodzież na obchody Nocy Świętych, czyli modlitewnego czuwania w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Choć w tym roku dzień 31 października przypada w niedzielę, to przebieg spotkanie jest podobny jak w roku ubiegłym. Początkowo rozpoczyna się w gnieźnieńskim kościele garnizonowym, gdzie głównym bohaterem będzie bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
Ramowy plan Nocy Świętych
– Rozpoczęcie w kościele garnizonowym ? godz. 20.00
– Procesyjne wejście z relikwiami i ?Ikonami? świętych
– Powitanie
– Prezentacja multimedialna o bł. Ks. Jerzym
– Homilia ? ks. kan. Zenon Rubach
– Wystawienie Najświętszego Sakramentu
– Śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia
– Procesja na Rynek
– Przedstawienie ewangelizacyjne, słowo Prezydenta Miasta Gniezna oraz modlitwa w intencji Gniezna pod przewodnictwem oo. franciszkanów
– Procesja do katedry
– Koncert ewangelizacyjny, słowo Prymasa Polski, modlitwa do bł. ks. Jerzego Popiełuszki
– Przejście do Sali na ul. Słomianka 6 i poczęstunek
Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tej uroczystości. Jest to promocja nadziei i zadumy nad świętością, zamiast ciemności pełnej strachu, promowanej przez Halloween. Młodzież, która zechce uczestniczyć w ?Nocy Świętych? proszona jest o zabranie świec i pochodni.

ks. Bogumił Czuliński

(archidiec. gnieźnieńska/ jl ? Biuro Prasowe KEP 2010)

hastagi na stronie:

#Bogumił Czuliński

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.