KAI

Małżeństwo – jak być szczęśliwym, jak być świętym? – nowa książka Wydawnictwa Księży Marianów

Małżeństwo – jak być szczęśliwym, jak być świętym? – nowa książka Wydawnictwa Księży Marianów Szczęśliwi w małżeństwie. Jak to możliwe? – to książka Antonio Vazqueza,

Małżeństwo – jak być szczęśliwym, jak być świętym? – nowa książka Wydawnictwa Księży Marianów
Szczęśliwi w małżeństwie. Jak to możliwe? – to książka Antonio Vazqueza, która zawiera bogate doświadczenie wielu par i upewnia, że wbrew negatywnym stereotypom jest to droga, która może dać szczęście – świętość.
Autor znany jest w Hiszpanii – swojej ojczyźnie – z publikacji bestselleru na ten sam temat, który doczekał się kilkunastu wydań. Tym razem poszedł o krok dalej – spróbował pokazać małżeństwo nie tylko jako źródło szczęścia (trudnego), ale też drogę do świętości, do coraz większej bliskości Boga.

Vazquez nie chciał teoretyzować, głosić kazań ani pouczać. Pokazuje konkretne doświadczenie, opowiada historie, które naprawdę się zdarzyły. “Nie chodzi o to, by małżeństwo i rodzina były na powrót takie, jak niegdyś, ale aby stały się tym, czym powinny być” – stwierdza autor. Jego zdaniem, choć małżeństwo nigdy nie będzie doprowadzone do takiego piękna, aby w pełni odpowiadało pragnieniu Boga – warto próbować.

Książka jest owocem rozmów dwóch par małżeńskich – autor wraz z żoną i para jego przyjaciół – Aleksander i Carla – dyskutują nad propozycjami Vazqueza, dodając swoje komentarze, dzieląc się doświadczeniami, opowiadając prawdziwe historie. Rozmawiają o małżeńskiej codzienności, o tych, którzy latami odkładają małżeństwo o uczuciu, które nie traci świeżości ponad czterdzieści lat, o finansach. I wciąż powracają do Boga, dzięki Któremu ten bardzo trudny projekt Stwórcy jest do zrealizowania przez człowieka, przynosi mu szczęście – doczesne i wieczne.

Antonio Vazquez, Szczęśliwi w małżeństwie. Jak to możliwe? Wydawnictwo Księży Marianów MIC, Warszawa 2006
aw / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna

A to już wiesz?  Czerna: Pielgrzymka Ludzi Pracy zainauguruje obchody Roku Świętego Rafała Kalinowskiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy