Koncerty

Premierowy koncert GOSPEL RAIN

Z wielką przyjemnością zapowiadamy jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tej jesieni. Już 9 września 2015 odbędzie się premierowy koncert GOSPEL RAIN, połączony z rejestracją płyty

Z wielką przyjemnością zapowiadamy jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tej jesieni.

Już 9 września 2015 odbędzie się premierowy koncert GOSPEL RAIN, połączony z rejestracją płyty live „OGIEŃ”. Ten jedyny, wyjątkowy koncert odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie o godz. 20.00.

Płyta „OGIEŃ” to niezwykły projekt muzyczny, utworzony przez nowe, w większości po raz pierwszy wykonane piosenki, napisane przez Grzegorza Głucha i innych muzyków Gospel Rain.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli Łukasz i Paweł Golec, bodaj najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako liderzy zespołu Golec uOrkiestra. Obok nich pojawią się: Olga Szomańska – znakomita wokalistka, aktorka, do dziś niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika oraz Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących i nietuzinkowych głosów polskiej sceny. Towarzyszyć nam będzie także Mate.o – kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały, mistrz interpretacji i pasji śpiewania.

Przygotowane przedsięwzięcie to nowoczesny, multimedialny projekt, którego siłę tworzy już sama znakomita, wykonywana na żywo muzyka. Piosenki, które będzie można usłyszeć w czasie koncertu, w bardzo nietypowy sposób łączą stylistykę gospel, pop, jazz, muzyki lat osiemdziesiątych, brzmień elektronicznych czy naturalnie brzmiących instrumentów, siłę trzydziestoosobowego chóru, potęgi brzmienia instrumentów i orkiestry smyczkowej pod batutą Michała Ostrowskiego. Przede wszystkim to jednak bardzo piękne, chwytliwe i znakomicie zaaranżowane frazy muzyczne i równie głębokie i poruszające teksty, czerpiące z bogatego Biblijnego źródła. Kilkanaście pieśni w czasie koncertu poprowadzi nas do świata nadziei, przestrzeni radości i wolności. Jesteśmy przekonani że koncert i planowana płyta dostarczy wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

Głównym wykonawcą koncertu jest chór Gospel Rain, jeden z najlepszych obecnie pop-gospelowych składów wokalnych w Polsce. Gospel Rain jest kilkudziesięcioosobowym zespołem, kierowanym od 1991 przez Grzegorza Głucha, tworzonym przez wspaniale brzmiący chór oraz grono znakomitych instrumentalistów. Chór Gospel Rain stał się znakomicie rozpoznawalny dzięki telewizyjnemu koncertowi kolęd, nagranemu wspólnie z Golec uOrkiestra w 2013 roku na Jasnej Górze w Częstochowie oraz dzięki wielkim, corocznym Koncertom Chwały w Lublinie. Zespół ma za sobą artystyczną współpracę z tak wspaniałymi postaciami polskiej sceny jak: Maryla Rodowicz, Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Romuald Lipko, Monika Kuszyńska, Patrycja Gola, Beata Bednarz, Piotr Cugowski i wielu innych.

W przyszłym roku zespołu będzie obchodzić swój jubileusz 25 lat istnienia, który rozpocznie premiera płyty koncertowej „OGIEŃ” planowana na początek 2016 roku.

Dnia 3 sierpnia rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncert w cenie 35 zł (przedsprzedaż do 24 sierpnia) oraz 40 zł (od 25 sierpnia i w dniu koncertu). Rezerwacji i zakupu biletów można dokonać pod tel. 519 115 468. Istnieje możliwość zakupu grupowego powyżej 10 biletów z rabatem 10%.

Pragniemy zaprosić Państwa serdecznie do udziału w całym projekcie “Ogień”, łączącym w sobie niezwykły koncert oraz nagranie i wydanie płyty, zawierającej pieśni pełne Bożego tchnienia. Zwracamy się także do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o zbliżającym się koncercie i rejestracji naszej nowej płyty. Będziemy ogromnie wdzięczni za włączenie się Państwa w promocję tego jakże cennego wydarzenia oraz przekazanie wiadomości o możliwości rezerwacji i zakupu biletów szerszemu gronu osób. Ufamy, że wydarzenie to może stać się dla ludzi ważne nie tylko ze względu na samo uczestnictwo w koncercie, ale także ze względu na indywidualne, głębsze przeżywanie Słowa oraz tego, co wypływa z każdego dźwięku na chwałę Bożą.

Zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat samego projektu „Ogień” oraz zbliżającego się koncertu. Opowiemy również o zespole Gospel Rain i jego działalności.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.gospelrain.pl oraz profilu na portalach Facebook oraz Tweeter. Na bieżąco pojawiają się tam informacje o naszych działaniach i przygotowaniach do płyty.

Zwiastun 1 koncertu

Zwiastun 2 koncertu

Gospel Rain / Emmanuel

Gospel Rain / Nowe Imię

Gospel Rain / Korzeń

https://www.youtube.com/watch?v=1QDTZ9WKNyg&spfreload=10