Aktualne Ciekawostki

Ogólnopolska zbiórka na rzecz Japonii

Ogólnopolska zbiórka na rzecz Japonii

18.03.2011

W niedzielę, 27 marca w kościołach wszystkich diecezji w Polsce zostanie zorganizowana ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na konto Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc Caritas Japonia.

– Dziękujemy Konferencji Episkopatu Polski za okazaną solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Kolejny raz siły natury pokazały ogromną moc, z którą musi mierzyć się człowiek. Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Internationalis i Caritas Japonia. Jesteśmy gotowi służyć pomocą i modlitwą ? powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Odpowiadając na apel Caritas Internationalis, Caritas Polska rozpoczęła 12 marca zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Caritas Polska przekazała już 50 tys. euro dla Caritas Japonia.

Prezydium Episkopatu w liście kondolencyjnym do abp. Petera Takeo Okady podkreśliło, że myśli i modlitwy wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie biegną do Japonii. ?W imieniu Konferencji Episkopatu Polski i całego Kościoła, który jest w Polsce, przekazujemy na ręce Księdza Arcybiskupa wyrazy współczucia oraz ludzkiej i chrześcijańskiej solidarności dla Kościoła w Japonii i całego narodu japońskiego, doświadczonego tak tragicznie przez żywioł” – napisali biskupi. Bogu, który jest bogaty w miłosierdzie, polecają ofiary trzęsienia ziemi i solidaryzują się z tymi, którzy stracili najbliższych i domy.

Zobacz także:
Abp Józef Michalik: Biskupi apelują o solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Japonii
http://episkopat.pl/pliki_muzyczne/files_muzyczne/abp_michalik_o_trzesieniu_ziemi_w_japonii_20110316.mp3

Caritas Polska/md ? Biuro Prasowe KEP 2011

#jak odnależć siebie na portrecie jp2 #jak odszukac siebie na portrecie jp2 #portret jp2 jak znaleźć siebie #jak znaleźć siebie na portrecie jp2 #portret jp2 jak odszukać siebie #jak znaleźć siebie na portrecie jana pawła ii #jak się odnaleźć na portrecie jp2 #jak odszukac siebie na portrecie jana pawła 2 #JAK ZNALEŹĆ SIEBIE NA PORTRECIE PAPIEŻA #jak odnależć siebie na portrecie jana pawła

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy