Biblioteczka Co czytać

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha, styczeń 2015

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Spotykając zło O istocie zła i sposobach jego przezwyciężania Anselm Grün 135 x 200 mm , 184 strony, oprawa miękka ze

Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Spotykając zło

image001

O istocie zła i sposobach jego przezwyciężania
Anselm Grün
135 x 200 mm , 184 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-689-7
Cena 25,00 zł

?W jaki sposób możemy rozpoznać podstępy, jakimi posługuje się zło? Jak możemy na nie odpowiedzieć, gdy ono nas dotyka? Jak możemy się przed nim chronić i uwalniać spod jego władzy? W jaki wreszcie sposób możemy ograniczyć zło wyrządzane przez nas innym, aby nie niszczyło ono życia naszym bliźnim (?)?
Podstawowym celem książki jest duchowa pomoc ludziom w ich konkretnym życiu. Chciałbym w niej pokazać sposoby przezwyciężania zła, jakie podsuwa nam wiara chrześcijańska. Nie jesteśmy w stanie całkowicie usunąć zła z tego świata. To od nas zależy jednak, jak przyjmujemy zło, gdy dotyka nas ono z zewnątrz, i jak pracujemy nad tym, aby w miarę możliwości nie wyrządzać zła innym ludziom.? Anselm Grün

ojcze_cover_ok.indd

Ojcze, przebacz im
Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu
Anselm Grün
102 x 180 mm, 148 stron, oprawa miękka, ISBN 978-83-7516-755-9
Cena 20,00 zł

Ojciec Anselm Grün proponuje nam na każdy tydzień Wielkiego Postu rozważenie jednego z siedmiu słów wypowiedzianych przez Jezusa konającego na krzyżu. Wskazując na ich głębię i uzdrawiającą moc, zachęca nas, byśmy je wzięli sobie do serca. Stanowią one bowiem streszczenie całego nauczania Jezusa oraz testament Jego miłości.

Ten przewodnik po okresie Wielkiego Postu, zawierający również przykłady ćwiczeń duchowych, pozwoli nam uwolnić się od ograniczających nas lęków i zahamowań, by z radością powitać zmartwychwstałego Pana.

Anselm Grün, ur. 1945, doktor teologii i mnich opactwa Benedyktynów w Münsterschwarzach. Jest najbardziej znanym współczesnym autorem książek z zakresu duchowości chrześcijańskiej. Wiele z nich zyskało na całym świecie status bestsellerów. Także w Polsce ojciec Anselm ma swoich stałych czytelników. Ceniony jest również jako doradca i kierownik duchowy oraz rekolekcjonista.

Fragment

?Ta książka, przewodnik po okresie Wielkiego Postu ? czterdziestu świętych dniach poprzedzających świętą Paschę ? ma Cię wprowadzić, drogi Czytelniku, w ducha tego okresu, aby mógł się on dla Ciebie stać czasem zbawiennym. Chciałbym w niej podjąć medytację nad Ewangeliami z kolejnych niedziel Wielkiego Postu i odczytać je w taki sposób, aby powstał z nich program przeżywania danego tygodnia. Chciałbym również ? biorąc pod uwagę, że okres ten obejmuje siedem tygodni ? rozważyć w każdym tygodniu jedno z siedmiu słów Jezusa na krzyżu. Słowa te, wypowiedziane przez Pana w czasie Jego męki, stanowią niejako streszczenie całego Jego nauczania, testament Jego miłości. Są to zarazem dobre, uzdrawiające słowa, za pomocą których Zbawiciel chce usunąć i zastąpić liczne słowa, które wywołują chaos w naszym umyśle?.

image005

Gerhard Lohfink

Przeciw banalizacji Jezusa

Wykłady o Jezusie i Kościele

155 x 225 mm, 448 stron, oprawa twarda, ISBN 978-83-7516-673-6, cena 34,90 zł

Banalizacja Jezusa dokonuje się dziś na wiele sposobów. Na przykład gdy uznaje się Go za rabbiego, który nieco wyszedł przed orkiestrę, bądź też za proroka mocnego słowem i czynem ? wprawdzie wyjątkowego, ale tylko proroka.

Z najgorszą jednak i budzącą największy sprzeciw banalizacją mamy do czynienia tam, gdzie chrześcijanie zachowują się, jak gdyby Kościół był rodzajem stowarzyszenia do obsługi potrzeb religijnych. Dlatego Gerhard Lohfink w swojej najnowszej książce ? mądrej, a zarazem prowokacyjnej, pełnej zaskakujących spostrzeżeń ? pisze nie tylko o Jezusie, ale i o Kościele, pokazując wiarę chrześcijańską w nowym świetle.

Gerhard Lohfink ? kapłan, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.

image007

Eliza Piotrowska

Święty Filip Neri

195 x 195 mm, 48 stron, oprawa twarda, ISBN 978-83-7516-792-4, cena 20, 00 zł

Kolejna opowieść z serii Święci uśmiechnięci ? tym razem o Filipie Neri, który lubił muzykę, miał ogromne poczucie humoru i niezwykły talent do zjednywania sobie ludzi. Filip miał zostać kupcem, wolał jednak pomagać potrzebującym. A z czasem został księdzem i założył nową wspólnotę kapłanów, którzy ? od jego imienia ? zwani są filipinami i pracują dziś na całym świecie. Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Seria: Święci uśmiechnięci

A to już wiesz?  Dwoje ludzi, dwie tajemnice… i świat medycyny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy