Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł

W tym miesiącu polecamy książkę:

Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł

Notker Wolf

120 x 205 mm, 248 stron, miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-423-7

cena 29,90 zł

Notker Wolf pisze o tym, co daje mu w życiu siłę i stanowi jego fundament. Niniejsza książka to suma przemyśleń oraz bilans bogatego życia autora, który z wielką pasją wciąż na nowo stara się odpowiedzieć na pytanie: ?Dlaczego warto wierzyć??

W oczach opata prymasa benedyktynów wiara w Jezusa stanowi największy skarb, jaki możemy w życiu odnaleźć. Opowiada on o tym, jak oprzeć swe życie na mocnych fundamentach, odnajdując zarazem szczęście i spełnienie.

Czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy się zakochałeś?

Przedtem miałeś zapewne jakieś wyobrażenia, jak to może wyglądać. Kiedy się to jednak naprawdę zdarzyło, zrozumiałeś, że wszelkie przewidywania mają się do rzeczywistości zakochania tak, jak migawki w czarno-białym telewizorze do obrazów na kolorowym ekranie: te motyle w brzuchu, to ciągłe myślenie o drugiej osobie, te kolana jak z waty w chwili, kiedy ją widziałeś? Podobnie może być z naszą wiarą.

Uznajmy po prostu za możliwe, że nasze dotychczasowe doświadczenia są tylko częścią tego, czym może się stać życie z Bogiem. Załóżmy, że tam, na zewnątrz, czeka na odkrycie cały świat, który jest o wiele większy, barwniejszy i piękniejszy, niż przypuszczałeś.

Opat Prymas Notker Wolf

Urodził się w 1940 roku. W 1961 roku wstąpił do klasztoru Benedyktynów w Sankt Ottilien. Studiował filozofię, teologię, zoologię, chemię nieorganiczną i historię astronomii w Rzymie i w Monachium, uzyskując doktorat z filozofii. W 1968 roku przyjął święcenia kapłańskie. Trzy lata później został mianowany profesorem filozofii przyrody i teorii nauki w Papieskiej Instytucie Liturgicznym Anselmianum w Rzymie. W 1977 roku wybrano go na arcyopata klasztoru Sankt Ottilien, a tym samym opata prezesa benedyktynów misjonarzy. Od roku 2000 jest opatem prymasem, a tym samym najwyższym rangą przedstawicielem benedyktynów. W związku z tym pełni na całym świecie funkcję rzecznika najstarszego zakonu chrześcijańskiego, do którego należy 7500 mnichów i 17 100 mniszek.

?Odkryjmy na nowo piękno, pełnię, wolność i horyzonty, jakie daje nam wiara chrześcijańska?.

Książkę można nabyć w sklepie internetowym http://www.swietywojciech.pl

Wydawcą jest:

Drukarnia i Księgarnia  Św. Wojciecha Sp. z o.o.

ul. Marcinkowskiego 1, 61-745 Poznań

tel. +48 61 856 22 93

 

www.swietywojciech.pl

 

 

– Ewangelizacja.pl objęła patronatem książkę.

Related posts

Top