Aktulności

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Krakowa

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Krakowa W sobotę 23 maja z Placu Wolnica pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa wyruszy Marsz dla Jezusa. W pokojowej

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Krakowa

W sobotę 23 maja z Placu Wolnica pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa wyruszy Marsz dla Jezusa. W pokojowej manifestacji wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości. Nie zabraknie również modlitwy i wspólnego uwielbienia Boga. Pochód rozpocznie się o godz. 11, by o godz. 14 dotrzeć na Bulwary Wiślane, gdzie odbędzie się koncert finałowy.

Jak twierdzi główny organizator marszu – Artur Pawłowski – jest to wydarzenie, które ma połączyć wszystkich wyznawców Chrystusa. – Zapraszamy każdego, kto ma chce uwielbić Boga. Każdego, kto pragnie by wiara, nadzieja, miłość i sprawiedliwość triumfowały w naszej ojczyźnie. Połączmy się wokół idei prawdziwie chrześcijańskiej Polski, w której słowa Jezusa stanowią podstawę etyki i moralności. Nie skupiajmy się na tym co nas dzieli, lecz na tym, który nas łączy – nawołuje Pawłowski. Udział w manifestacji w imieniu Kościoła Katolickiego zadeklarował biskup Grzegorz Ryś. – Wiara jest formą drogi. Wiara widzi w tej mierze, w jakiej się porusza. Więc być może jeśli się poruszymy wspólnie na tym marszu, to Pan Bóg da nam jeszcze coś więcej zobaczyć, niż to co widzieliśmy do tej pory – twierdzi duchowny. Obecność potwierdził już strongman, zawodnik MMA i wieloletni działacz społeczny Kamil Bazelak. Wezmą w nim udział przedstawiciele i członkowie licznych protestanckich denominacji. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Kraków oraz urzędników i polityków. Bedzie można usłyszeć krótkie przemówienia osób duchownych i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację wydarzenia.

Marsz zakończy się około godz. 14 na Bulwarach Wiślanych. Na uczestników czekać będą liczne atrakcje. Podczas finałowego koncertu na Barce Legenda zagrają m.in. MuWeBi, Michał Bukowski, raperzy Lajf i Cekaer, Grace oraz Chór Grodzka Gospel. Organizatorzy nie zapomnieli o osobach bezdomnych, dla których posiłki wydawać będą wolontariusze z Domu Łazarza – chrześcijańskiego ośrodka pomocy.

A to już wiesz?  Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego

Adwokat ulicy

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszy dla Jezusa i Kościołów Ulicznych w Polsce i na Świecie jest Artur Pawłowski – polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków dla najbiedniejszych, a przesłanie Ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowaniu Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia m.in. bezdomnych i dealerów narkotyków. Część z nich do dnia dzisiejszego pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze. Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało już ponad 2 000 000 dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Jego historię w 2013 r. przedstawił Tomasz Wiszniewski w filmie Adwokat Ulicy.

Trasa marszu
Plac Wolnica, Krakowska, Stradomska, Św. Idziego, Grodzka, Rynek Główny, Wiślna, Planty, Podzamcze, Powiśle, Bulwary Wiślane

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na Marsz dla Jezusa w Krakowie

Artur Pawłowski zaprasza na Marsz dla Jezusa w Krakowie

Artur Pawłowski gościem programu Na poddaszu
Cz. 1: https://youtu.be/kpfj9QjjBck
Cz. 2: https://youtu.be/yVX4Wn_FDk4

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy