Co czytać Czytelnia

Ksiądz też człowiek czyli trzy historie o pasji w pasji

Ksiądz też człowiek czyli trzy historie o pasji w pasji Michał Bondyra 176 stron, 135 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-983-6, cena

Ksiądz też człowiek

czyli trzy historie o pasji w pasji

Michał Bondyra

176 stron, 135 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-7516-983-6, cena 20,00 zł

ks. Jakub Bartczak, o. Ezechiel Lasota OFM, ks. Michał Misiak

Charakterne indywidualności zawsze ciężko nagiąć do reszty. Wpasować w reguły, które inni, mniej przebojowi, mniej kreatywni,

mniej utalentowani, za to bardziej pokorni i karni, przyjmują bez mrugnięcia okiem.

Poznaj trzech księży, dla których życie seminaryjne było jak poligon.

Duszpasterzy, którzy potrafią poruszać serca tych, którzy są daleko od Kościoła.

Każdy z nich musi zmierzyć się z trudnymi pytaniami Odpowiadają szczerze i bez tabu. A w ich wypowiedziach nie zabraknie kontrowersji.

Ks. Jakub Bartczak – zanim został księdzem, bardziej znany jako Mane – hiphopowiec z wrocławskiego Biskupina. Hejter jakich mało. Jako osoba świecka, wybrał studia teologiczne, gdyż na wydziale miało być dużo fajnych dziewczyn. Gdy jego brat leżał w śpiączce, zrobił z Bogiem deal – Michał wyzdrowieje, a on pójdzie do seminarium. I choć brat zmarł, Kuba zamienił szerokie spodnie na czarną sutannę.

Ks. Michał Misiak – w jego rodzinie panowała, jak sam to określa „patologia miłości”. Zero alkoholu, żadnych kłótni. Tylko ołtarzyk i 6 różańców – dla każdego członka rodziny po jednym. A on postawił na bunt. Lewacki, punkowy. Łańcuchy, rogatywka z orłem, czerwone rurki, plecak z pacyfką. Rok życia „po tamtej stronie” wystarczył. Kolejny etap jego życia to aktywna współpraca z Młodzieżą Wszechpolską. O tym, że idzie do seminarium powiedział swoim rodzicom dzień wcześniej, o 23.

o. Ezechiel Lasota OFM – o tym, jakim był piłkarzem świadczy jego boiskowa ksywa „Boniek”. A grał owszem, w Łodzi, tyle że w ŁKS- ie. To grając w juniorach tej drużyny spotkał się z Maćkiem Terleckim, którego sadzał na ławce rezerwowych. Nie ma zawodu piłkarz – usłyszał. To może ksiądz? W seminarium był dwa razy dłużej niż trzeba. Święcenia kapłańskie przyjął cztery lata później m.in. przez to, że się… zakochał. Jest multimedalistą Mistrzostw Europy księży. W swoim dorobku posiada trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Na boisku gra z „9” jak jego idol Marco van Basten.

O Autorze:

Michał Bondyra: redaktor naczelny młodzieżowego pisma „KnC”, dziennikarz Przewodnika Katolickiego, współautor książki Dziesięć słów o miłości, współtwórca Czasem trupy zmartwychwstają, filmu dokumentalnego na temat uzależnień oraz autor szeregu reportaży o tej tematyce, laureat Nagrody Wojewody Wielkopolskiego za tekst ekumeniczny Dzielnica czterech świątyń.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy