Ciekawostki

kcja na rzecz Światowych Dni Młodzieży

BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II – ORA PRO NOBIS – akcja na rzecz Światowych Dni Młodzieży
26.03.2011

Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II to wspaniały okres, by szerzyć ideę największego dzieła Ojca Świętego, jakim są ustanowione w 1985 roku Światowe Dni Młodzieży.

W przededniu tego wielkiego wydarzenia, jako świadectwo wypełniania duchowego testamentu Jana Pawła II – Założyciela Światowych Dni Młodzieży, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM wychodzi z inicjatywą szczególnej promocji tego wydarzenia i wsparcia duchowego, jak również materialnego, osób udających się na sierpniowe spotkanie młodych z Papieżem.

Wyraźnym znakiem naszego włączenia się w dzieło BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II – ORA PRO NOBIS jest przede wszystkim modlitwa za Światowe Dni Młodzieży za wstawiennictwem Jana Pawła II. Drugim wymiernym znakiem przyjścia z pomocą może być nabycie CHUSTY PAPIESKIEJ z wezwaniem ORA PRO NOBIS. Zakup Chusty jest cegiełką na rzecz finansowego wsparcia młodzieży udającej się na sierpniowe spotkanie do Madrytu i zaangażowanej w poszczególnych diecezjach w prace Lokalnych Centrów Światowych Dni Młodzieży.

Do kogo adresujemy naszą propozycję?
Przede wszystkim do samych Lokalnych Centrów ŚDM, do diecezjalnych duszpasterstw młodzieżowych, duszpasterstw akademickich, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ale także do licznych organizatorów pielgrzymek na Beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu oraz różnych podmiotów organizujących z tej racji okolicznościowe spotkania w Polsce.

Zapewne jest wiele sposobów na dobre przygotowanie się do beatyfikacji. My proponujemy jeden z nich, który ułatwi wielu młodych zrealizowanie ich wielkiego marzenia, aby wziąć udział w tegorocznych XXVI Światowych Dniach Młodzieży w Madrcyie. Z pewnością Jan Paweł II pobłogosławi z nieba ten piękny zamysł włączenia się w to dzieło!

Szczególy akcji BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II – ORA PRO NOBIS znajdują się na stronie www.orapronobis.pl.

Informacje o XXVI ŚDM w Madrycie na stronie www.madryt2011.pl.

ks. Grzegorz Suchodolski
Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #abo   #aby   #beatyfikacj   #beatyfikacji   #biskupi   #boga   #broni   #centrum   #Chrystusa   #ció   #dni