Inicjatywy dla Życia i Rodziny Narodowy Dzień Życia

Kampania ?Rodzina ma głos!? zawitała do południowej części Ziemi Lubuskiej

W Zielonej Górze odbyło się już ósme regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”, podczas którego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 20 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca

W Zielonej Górze odbyło się już ósme regionalne spotkanie kampanii ?Rodzina ma głos!?, podczas którego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 20 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana.

Znamy już coraz więcej kandydatów, którzy podpisali Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Ósme spotkanie regionalne kampanii ?Rodzina ma głos!? odbyło się 24 października br. w Zielonej Górze. Podczas spotkania przedstawiona została geneza, idea i założenia kampanii. Dodatkowo była to okazja do przyznania kandydatów na samorządowców z regionu Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Bożena Ronowicz ? kandydatka na radną Zielonej Góry (PiS),
  • Janusz Stefan Baran ? kandydat na radnego sejmiku wojewódzkiego (Lepsze Lubuskie-Bezpartyjny Samorząd),
  • Ryszard Bodziacki ? kandydat na burmistrza Słubic (KWW Ryszarda Bodziackiego),
  • Wojciech Perczak ? kandydat na radnego sejmiku woj. (PiS).

Podczas spotkania, w imieniu wszystkich certyfikowanych kandydatów, głos zabrał Janusz Baran, który podkreślił, iż ich dotychczasowa prorodzinna aktywność społeczna jest efektem dobrego wychowania w domu rodzinnym ? Już dziś otrzymaliśmy mandat zaufania, za naszą dotychczasową działalność, za naszą postawę, a przecież to nie jest nic wielkiego w moim przekonaniu. Taka postawa, jaką reprezentujemy ? my, wszyscy kandydaci tu zebrani ? wydaje mi się, że jest po prostu postawą dobrego wychowania rodzinnego, właściwych relacji, które były w naszej rodzinie.

Janusz Baran podziękował również w imieniu certyfikowanych kandydatów zebranych na spotkaniu w Zielonej Górze, za przyznane przez Centrum Życia i Rodziny Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie i zadeklarował: – Przyrzekam w imieniu wszystkich kandydatów, że powierzony nam mandat zaufania, będziemy starali się wypełniać w sposób szczególny, dobry, uczciwy i ewangeliczny.

Jaki jest cel kampanii?

A to już wiesz?  W Koszalinie wręczono prorodzinne certyfikaty w ramach kampanii ?Rodzina ma głos!?

Kampania ?Rodzina ma głos!?, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

?Rodzina ma głos!?

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy