Biblioteczka

Idea franciszkańska o. Stanisława Jaromiego OFMConv

Idea franciszkańska o. Stanisława Jaromiego OFMConv
Informacja prasowa, 1 października 2018 r. o. Stanisław Jaromi OFMConv Idea franciszkańska. Wielkie problemy współczesności i nasze małe odpowiedzi 112 str. oprawa miękka ze skrzydełkami

Informacja prasowa, 1 października 2018 r.

o. Stanisław Jaromi OFMConv
Idea franciszkańska. Wielkie problemy współczesności i nasze małe odpowiedzi

112 str.
oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN 978-83-7485-321-7
Cena det. 19 zł

O. Stanisław Jaromi swoją najnowszą publikacją zaprasza w podróż – niezwykłą duchową wyprawę! Chce w niej najpierw przypomnieć początki idei franciszkańskiej, czas jej odnowy, żeby później przyjrzeć się jej aktualności i sile oddziaływania we współczesności. Po drodze na pewno pojawi się wiele ważnych pytań (np. o utopijność tej myśli czy brak realizmu) i jeszcze więcej ciekawych spotkań – ze św. Janem Pawłem II, papieżem Franciszkiem, którego patronem pontyfikatu jest przecież św. Franciszek z Asyżu. Gotowi? W drogę!

„Świat się zmienia, zmieniamy się również my. Wraz z nami zmienia się nasza wrażliwość na środowisko naturalne. Dla wielu współczesnych takim środowiskiem jest cywilizacja miejska, w której kontakt z przyrodą ogranicza się do spaceru po uporządkowanym skwerku, rozpieszczania przekarmionego kota czy narzekania na miejskie gołębie. Inni mają jednak świadomość jakiejś fundamentalnej ambiwalencji w stosunku człowieka do przyrody. To dlatego angażują się w ruch ekologiczny. Wierzę, że przedstawione tu refleksje mogą zmotywować do działania wielu chrześcijan, a przywołanie nieznanych szerzej kart katolickiej tradycji ekologicznej może im pomóc w podejmowaniu dobrych wyborów konsumenckich, duchowych i życiowych”.

o. Stanisław Jaromi OFMConv, fragment książki

O autorze:
Stanisław Jaromi OFMConv
ur. 1963, doktor filozofii, absolwent teologii i ochrony środowiska, od lat zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną, wieloletni delegat franciszkanów komisji ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA) i szef portalu chrześcijańskich ekologów www.swietostworzenia.pl. Pracował duszpastersko w Czechach, w Brnie i Opawie, oraz we Włoszech w międzynarodowych ośrodkach franciszkanów w Asyżu i Rzymie. Obecnie w Polsce rozwija Szkołę liderów ekologii integralnej według przesłania encykliki Laudato si’.

A to już wiesz?  Nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha, styczeń 2015

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy