Ciekawostki Szlak pielgrzymkowy

co zobaczyć w wakacje? Mętków

Chcemy Was zaprosić do małej wsi Mętków. Mętków położony jest przy ujściu rzeki Chechło do Wisły. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Chcemy Was zaprosić do małej wsi Mętków. Mętków położony jest przy ujściu rzeki Chechło do Wisły. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. W Mętkowie znajduje się kościółek modrzewiowy z XVIII wieku przeniesiony w roku 1973 z Niegowici, w którym kardynał Karol Wojtyła pełnił funkcję wikariusza.

Po przeniesieniu ks. Karol Wojtyła dokonał poświecenia kościoła w Mętkowie na chwilę przed wybraniem go na papieża. Kościół o konstrukcji zrębowej, o długości 34, szerokości 15 i wysokości 8 metrów.

Wewnątrz trzy barokowe ołtarze. Ołtarz główny poświęcony Matce Boskiej Częstochowskiej, boczny prawy – Sercu Jezusowemu, boczny lewy – św. Anny Samotrzeć. Obok kościoła została dobudowana dzwonnica.

Chcemy Wam zaprezentować ciekawostkę Mętkowa – konfesjonał papieski. To przerobiony krzesło które służyło Papieżowi JPII

Polacemy film o parafii i jej historii.

Strona parafii Mętków
http://parafia-metkow.com/index.html
Strona parafii na FB:
https://www.facebook.com/pages/Parafia-M%C4%99tk%C3%B3w/284113511625035

A to już wiesz?  Prezydium KEP dziękuje Benedyktowi XVI za decyzję o beatyfikacji Jana Pawła II

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy