Aktualne Ciekawostki

Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II

Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II Watykan, 01.05.2011, godz. 10:00, Plac św. Piotra Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II 1 maja poprzedzi czuwanie modlitewne 30 kwietnia

Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II

Watykan, 01.05.2011, godz. 10:00, Plac św. Piotra

Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II 1 maja poprzedzi czuwanie modlitewne 30 kwietnia w Rzymie, a zakończy 2 maja msza dziękczynna.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNYCH:

– Uroczystości beatyfikacyjne w niedzielę 1 maja na Placu św. Piotra rozpoczną się o godz. 10 rano (poprzedzi je czuwanie modlitewne 30 IV).
Uroczystościom przewodniczyć będzie Ojciec Święty. Na liturgię nie ma biletów. Wstęp na Plac i w okolice Watykanu kierowany będzie przez odpowiednie służby.

– Oddanie czci doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego będzie przez wiernych możliwe już w niedzielę 1 maja, zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych. Trumna zostanie wystawione aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

– Msza dziękczynna sprawowana będzie 2 maja. Rozpocznie się o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Przewodniczy jej będzie kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.

– Złożenie doczesnych szczątków nowego Błogosławionego w Kaplicy św. Sebastiana odbędzie się w innym czasie w formie prywatnej.

Papieska beatyfikacja w radiu

Radio Watykańskie we współpracy z Polskim Radiem przeprowadzi bezpośrednie transmisje w języku polskim z: czuwania przygotowującego do beatyfikacji, Mszy beatyfikacyjnej oraz poniedziałkowej liturgii dziękczynnej. Transmisje będą słyszalne w Rzymie na falach ultrakrótkich o częstotliwości 93.3 MHz, warto więc, by pielgrzymi przybywający do Rzymu mieli ze sobą odbiorniki radiowe.

***
OBCHODY W POLSCE:

WARSZAWA:
Niedziela, 1 maja – Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, godz. 8.30 – otwarcie stanowiska informacyjnego Centrum Opatrzności Bożej (odpowiedzialny za realizację – Centrum Opatrzności Bożej).

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 9.00 – prezentacja materiałów multimedialnych na telebimach, bezpośrednie przygotowanie do uroczystości beatyfikacji (odpowiedzialny za realizację – Centrum Myśli Jana Pawła II).

Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, godz. 9.00 – 10.00 – Msza święta, odprawiana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Tadeusza Pikusa (odpowiedzialny za realizację – Centrum Opatrzności Bożej i Parafia Opatrzności Bożej w Wilanowie).

Godz. 10.00 – 12.30 – transmisja na telebimach z uroczystości beatyfikacji Ojca świętego Jana Pawła II w Rzymie – Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego (odpowiedzialny za realizację – Centrum Myśli Jana Pawła II) oraz plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie (odpowiedzialny za realizację – Centrum Opatrzności Bożej).

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 12.30 – przejazd Papa Mobile Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie (odpowiedzialny za realizację – Centrum Opatrzności Bożej).

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 12.30 – Msza święta dziękczynna za beatyfikację, odprawiana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Jareckiego (odpowiedzialny za realizację – Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne Św. Jana Chrzciciela).

Pola Wilanowskie oraz plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, godz. 12.30 – 18.30 – Miasteczko papieskie

KRAKÓW:
W dniu 1 maja, po bezpośredniej relacji z Mszy św. beatyfikacyjnej z Rzymu o godz. 10 i uroczystościach Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, krakowianie przeniosą się na Rynek Główny w Krakowie, gdzie o godz. 20 odbędzie się koncert ?Kraków moje miasto życia?.

1 Maja na placu przed bazyliką franciszkanów odbędzie się o godz. 17.30 ? koncert dziękczynny zespołu Fioretti. O godz. 18.30 ? rozpocznie się program słowno muzyczny w wykonaniu Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Będzie też czas na świadectwa wpływu Jana Pawła II na życie. Na placu będą rozdawane cytaty z Jana Pawła II. O godz. 20.00 rozpocznie się uwielbienie Boga za dar Jana Pawła II, a o 21.00 ?Apel Jasnogórski i Nabożeństwo majowe. Spotkanie zakończy uczczenie godziny 21.37, błogosławieństwo i “Barka”. W Bazylice św. Franciszka w godz. 20. 00 – 21.37 – będzie trwać adoracja N. Sakramentu i czuwanie. Uroczystości w bazylice przygotowuje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zob. >>>Więcej
Zob.: Zakopane

GNIEZNO:
1.05. g. 18.00 Gniezno – Bazylika Prymasowska Bp Bogdan Wojtuś: Przewodniczenie Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II oraz udział w koncercie ?Muzycy gnieźnieńscy w hołdzie Janowi Pawłowi II?.

PRZEMYŚL:
Główne wydarzenia związane z beatyfikacją Jana Pawła II odbędą się w Przemyślu w sobotę, 30 kwietnia wieczorem. Złożą się na nie m.in.: ?gwiaździsta? procesja różańcowa ulicami Przemyśla oraz Nabożeństwo Światła i oratorium o Bożym Miłosierdziu w Rynku.

KATOWICE
W związku z beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II w niedzielę 1 maja br. zostanie przeprowadzona transmisja z uroczystości beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II na telebimie ustawionym przed halą widowiskowo-sportową ?Spodek? w Katowicach. Będzie to okazja to wspólnotowego oglądania i przeżywania uroczystości beatyfikacji. Przed ?Spodkiem? będzie możliwość skorzystania z miejsc siedzących.

Również w archikatedrze Chrystusa Króla będzie można we wspólnocie przeżywać tę radosną uroczystość, ponieważ w prezbiterium ustawiony zostanie duży telebim. Transmisja beatyfikacji rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończy przed Mszą św. o 12.00, którą odprawi metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń.

Po południu w ramach dziękczynienia za beatyfikację ? o godz. 17.00 ? w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia zaprasza na koncert “Santo Subito”. Patronat nad tym wydarzeniem objął metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń oraz Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok.

(RV/diec.// jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

#rocznica beatyfikacji jana pawła ii scenariusz #dzien papieski 2011 scenariusz #scenariusz na rocznicę beatyfikacji jana pawła ii #gloria tv kazania ksiedza natanka #ks natanek w rzymie #XI dzień papieski scenariusz #jak odnaleźć siebie na portrecie jp

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy