Inicjatywy dla Życia i Rodziny Narodowy Dzień Życia

Babiarz, Terlikowski, Pospieszalski, Nykiel, Zuchniewicz i prof. Żaryn zapraszają na Marsze dla Życia i Rodziny

Tysiące plakatów, setki tysięcy ulotek, spoty video w internecie i materiały promocyjne w lokalnych stacjach radiowych, a wszystko po to, by cała Polska wiedziała, że już 1 czerwca ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Tysiące plakatów, setki tysięcy ulotek, spoty video w internecie i materiały promocyjne w lokalnych stacjach radiowych, a wszystko po to, by cała Polska wiedziała, że już 1 czerwca ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Inicjatywę wsparły również znane osobistości życia publicznego.

Zdecydowana większość Polaków uważa, że rodzina jest najważniejszą wartością. Wśród nich znalazł się Przemysław Babiarz, znany dziennikarz sportowy. W video ? zaproszeniu (youtube, kanał Marsz.TV) przekonuje, że warto wziąć udział w Marszu, aby zamanifestować idee tworzące naszą kulturę i cywilizację: – Koniecznie przyjdźcie w swoich miastach i zamanifestujcie przywiązanie do prawdziwych wartości, na których opiera się nasza cywilizacja, opiera się nasze życie, opiera się nasza pomyślność. Z kolei Jan Pospieszalski podkreślił w swoim zaproszeniu, że to jaka będzie Polska decydują polskie rodziny.

Również Marzena Nykiel, dziennikarka i autorka książki ?Pułapka gender?, podkreśliła duże znaczenie instytucji rodziny ? Chcemy pokazać, że rodzina jest dla nas ogromną wartością. To piękna mała wspólnota, która potrafi zjednoczyć się w ogromnej wspólnocierodzin – Rodzin Obywatelskich ? świadomych swoich praw i celów, do których zmierza, przywiązanych do korzeni z których wyrasta. Dziennikarka przekonuje również, że warto wziąć udział w inicjatywie, by nie tylko zamanifestować swoje przywiązanie do rodziny, ale również by podkreślić, postulat wielu z nas, by rodzina była w Polsce bardziej szanowana.

Historyk, prof. Jan Żaryn zapraszając na Marsze przypomniał, że rodzina, która sama w sobie jest wielkim zbiornikiem miłości, powinna się dzielić miłością ze wszystkimi, którzy są obok nas.

Wśród osób wspierających inicjatywę jest również pisarz i publicysta Paweł Zuchniewicz, autor licznych publikacji o św. Janie Pawle II: ? W tym roku Marsze odbędą się akurat w Dzień Dziecka. Przyjdźmy i zamanifestujmy, że naprawdę pragniemy dobrego rozwoju naszych dzieci. Zdaniem Tomasza Terlikowskiego udział w Marszu może być świetnym prezentem dla dzieci.

A to już wiesz?  Marsze dla Życia i Rodziny w ponad 100 miastach w Polsce! - Zaproszenie na konferencję prasową

Kontekstem tegorocznych Marszów są jesienne wybory samorządowe, stąd hasło ?Rodzina obywatelska. Rodzina ? wspólnota ? samorząd?. To rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. Dlatego poprzez Marsze, ich organizatorzy chcą pokazać, że warto postawić na rodziny.

Organizatorzy Marszów dla Życia i Rodziny zachęcają do obejrzenia spotu promującego Marsze na kanale Marsz.TV na YouTube oraz do polubienia inicjatywy na Facebooku (fanpage Marsz dla Życia i Rodziny). Natomiast szczegółowe informacje dotyczące Marszów w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.marsz.org.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy