Do czytania

Kobiety Starego Testamentu

Kobiety Starego Testamentu
Kobiety Starego Testamentu T. J. Wray Autorka przedstawia portrety 12 biblijnych bohaterek, znanych nam z imienia ? tak, że książkę czyta się jak najlepszą powieść.

Kobiety Starego Testamentu

T. J. Wray

Autorka przedstawia portrety 12 biblijnych bohaterek, znanych nam z imienia ? tak, że książkę czyta się jak najlepszą powieść. Czytelnik z pewnością zwróci uwagę na świetny warsztat egzegetyczny i niebanalne współczesne podejście interpretacyjne, bardzo interesujące dla dzisiejszych kobiet.

Kobiety Starego Testamentu to naprawdę wspaniała książka. Fascynujący styl T.J. Wray sprawia, że kobiety, o których pisze, ożywają. Książka oparta jest na solidnej biblijnej erudycji i pozostaje wierna tekstom źródłowym. Wszystko to T.J. Wray wzbogaca o wymowną współczesną refleksję skierowaną do tych, którzy chcą nauczyć się czegoś o życiu na podstawie historii dwunastu fascynujących kobiet.

Raymond F. Collins, The Catholic University of America, Brown University

Kobiety Starego Testamentu
Kobiety Starego Testamentu
T. J. Wray pokazuje nam, w jaki sposób kobiety z Biblii potrafiły podważyć zasady patriarchalnej kultury, zyskując milczące uznanie biblijnych autorów. Bez wybielania brutalnych elementów przedstawianych opowieści autorka przywołuje swoje postaci do życia jako ważne bohaterki wiary i historii Izraela.

Lisa Sowle Cahill, Boston College

Dobre kobiety są tu równie skomplikowane i interesujące jak te złe. T.J. Wray demonstruje, że owe historie nie pozwalają na proste moralizowanie. Zmagania biblijnych bohaterek o to, by przetrwać i rozwinąć się w często wrogim im świecie, dostarczają naprawdę ponadczasowej lekcji współczesnym kobietom, które starają się nadać sens swojemu życiu.

Carol A. Newsom, Emory University

T. J. Wray jest adiunktem na Wydziale Religioznawstwa Uniwersytetu Salve Regina w Newport (USA). Jest autorką kilku książek, w tym The Birth of Satan (Narodziny szatana) i Surviving the Death of a Sibling (Przetrwać śmierć kogoś z rodzeństwa).

210 x 140 mm

234 strony

oprawa miękka

ISBN 978-83-7516-287-5

Cena 29,90 zł

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.