Wydarzenia

Przed zebraniem plenarnym biskupi odwiedzą Lwów

Przed zebraniem plenarnym biskupi odwiedzą Lwów 12.10.2011 Przed rozpoczęciem obrad plenarnych w Przemyślu część biskupów wybierze się z wizytą do Lwowa. ? We Lwowie jest

Przed zebraniem plenarnym biskupi odwiedzą Lwów

12.10.2011

Przed rozpoczęciem obrad plenarnych w Przemyślu część biskupów wybierze się z wizytą do Lwowa. ? We Lwowie jest duża część historii pięknej dla Kościoła w Polsce ? mówi abp Józef Michalik.

Jak wyjaśnia metropolita przemyski, który jest gospodarzem październikowego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, z wizytą do Lwowa w czwartek, 13 października, wybierze się około 50 hierarchów. Biskupi będą się modlić w katedrze lwowskiej, gdzie przed obrazem Matki Bożej Łaskawej śluby Narodu składał król Jan Kazimierz. Zwiedzą też inne ważne miejsca, m.in. katedrę grekokatolicką.

>>> Posłuchaj wypowiedzi abp. Józefa Michalika

Zebranie plenarne w Przemyślu rozpocznie się 14 października. Biskupi wybiorą podczas niego nowego sekretarza generalnego Episkopatu. Na zakończenie, w niedzielę 16 października, odbędzie się dziękczynienie z udziałem biskupów za beatyfikację Jana Pawła II, a także za 25 lat biskupstwa abp. Józefa Michalika.

Zobacz także:
Kard. Nagy: Lwów i jego historyczne okolice [Niedziela 2006]

(md ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.