Różaniec z Wojtyłą w Przewodniku Katolickim

?Różaniec z Wojtyłą? w ?Przewodniku Katolickim?

Do najnowszego numeru ?Przewodnika Katolickiego?, datowanego na 2 października, dołączony jest specjalny dodatek ?Różaniec z Wojtyłą?. Na dwunastu stronach dodatku zostały zamieszczone rozważania różańcowe, które kard. Karol Wojtyła opublikował na łamach najstarszego tygodnika społeczno-religijnego, w pamiętnym 1978 roku.

– To wyjątkowa publikacja, przygotowana przez kard. Karola Wojtyłę dla naszego pisma na prośbę ówczesnego redaktora naczelnego ks. Stanisława Walkowiaka ? mówi ks. Dariusz Madejczyk. Redaktor naczelny ?przewodnika Katolickiego? podkreśla, że pomysł wznowienia rozważań różańcowych zrodził się z faktu obchodzonego po raz pierwszy w tym roku wspomnienia liturgicznego bł. Jana Pawła II, które przypada 22 października.

Rozważania ukazały się w trzech kolejnych październikowych numerach ?Przewodnika Katolickiego?, datowanych na 1, 8 i 15 października 1978 roku, a więc tuż przed konklawe, które wybrało krakowskiego metropolitę na stolicę Piotrową.

Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, jak ważna była dla niego modlitwa różańcowa. W październiku 2002 r. napisał list apostolski ?Rosarium Virginis Mariae? i dodał czwartą część Różańca ? tajemnice światła.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #apel   #czerwca   #czyli   #dla   #Droga   #dzi   #dziwisz   #Europejskiej   #gor   #Góra   #jana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.