Wydarzenia

Kongres różańcowy poświęcony bł. Janowi Pawłowi II

Kongres różańcowy poświęcony bł. Janowi Pawłowi II

Myszków-Mrzygłód, 01.10.2011, godz. 09:00

Z udziałem wspólnot Żywego Różańca z archidiecezji częstochowskiej oraz wspólnot różańca misyjnego 1 października odbędzie się Kongres Różańcowy w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie – Mrzygłodzie.

– Wspólnoty różańcowe z naszej archidiecezji podziękują podczas Kongresu za beatyfikacje Jana Pawła II- mówi ks. Jacek Gancarek Kustosz Sanktuarium NMP Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie i dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych archidiecezji częstochowskiej.

W programie Kongresu, który rozpocznie się o godz. 9, przewidziane są m. in. czuwanie modlitewne pod hasłem: ?Jan Paweł II jego życie i jego serce w różańcu?, które poprowadzą siostry loretanki, wykład nt. ? Różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Historia, obietnice i świadectwa różańcowe?, który przedstawi ks. Jacek Gancarek.

Podczas Kongresu Mszy św. dziękczynnej z beatyfikację Jana Pawła II o godz. 12 będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz.

W archidiecezji częstochowskiej obok Kół Żywego Różańca działających przy parafiach również Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Częstochowskiej zapoczątkowały kilka lat temu inicjatywę zakładania młodzieżowych i dziecięcych kół żywego różańca i grup różańca misyjnego przy parafiach i w szkołach na terenie archidiecezji częstochowskiej. Obecnie w archidiecezji częstochowskiej dziecięce koła żywego różańca istnieją w blisko 50 parafiach.

Program Kongresu Różańcowego

9.00 – 10.00: Zjazd i modlitewne czuwanie. ?Jan Paweł II jego życie i jego serce w różańcu?- Siostry Loretanki

10.00- Modlitwa różańcowa

11.00 ? ?Różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Historia, obietnice i świadectwa różańcowe?- ks. Jacek Gancarek

12.00 ? Eucharystia dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II ? bp. Antoni Długosz
13.00 ? Przerwa na posiłek

14.00 ? Droga Krzyżowa na Kalwarii

15.00- Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Kongresu.

(Ks. Mariusz Frukacz/tyg. kat. ?Niedziela?/jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #abp   #apel   #Apostolski   #awska   #biskup   #boga   #celestino migliore   #cudownego   #Droga   #dzi   #generalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.