11.09.2011 Abp Michalik w 10. rocznicę ataku na WTC

Abp Michalik w 10. rocznicę ataku na WTC 11.09.2011 Przemoc i terroryzm są obce naszej naturze ? podkreśla abp Józef Michalik. Modlitwą otacza ofiary ataku

Abp Michalik w 10. rocznicę ataku na WTC

11.09.2011

Przemoc i terroryzm są obce naszej naturze ? podkreśla abp Józef Michalik. Modlitwą otacza ofiary ataku terrorystycznego na World Trade Center z 11 września 2001 r. i wyraża nadzieję, że podobna rzecz już się nie wydarzy.

Wspominając tamte tragiczne i smutne wydarzenia, Panu Bogu polecamy wszystkie ofiary zamachu oraz ich rodziny. Jednocześnie uświadamiamy sobie, że nie w agresji i nienawiści leżą podstawy ludzkiej egzystencji, że przemoc i terroryzm są obce naszej naturze, że jedynie poprzez prawo miłości człowiek może realizować się w pełni” – napisał abp Józef Michalik w liście do ambasadora USA w Polsce Lee Feinsteina.

Dziękując za zaproszenie na uroczystości upamiętniające 10. rocznicę ataku terrorystycznego na World Trade Center i Pentagon, przewodniczący Episkopatu Polski zapewnia, że modlitewnie pochyla się nad grobami ofiar. Wyraża również nadzieję, że “podobna rzecz już nigdy więcej się nie stanie”.

Zobacz także:
www.przewodniczacy.episkopat.pl

(md ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.