Kościół w Polsce pomoże dotkniętej suszą Afryce

Kościół w Polsce pomoże dotkniętej suszą Afryce

01.08.2011

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w imieniu Komisji ds. Misji i Caritas Polska zwrócił się do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie zbiórki na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei.

To odpowiedź na apel papieża Benedykta XVI o pomoc głodującym wskutek katastrofalnej suszy panującej w Afryce Wschodniej i w krajach tzw. Rogu Afryki (Somalia, Erytrea, Dżibuti, Etiopia). ?Niechaj cierpiącym mieszkańcom nie zabraknie naszej solidarności oraz konkretnego wsparcia ze strony wszystkich osób dobrej woli? ? zwrócił się do wiernych Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę, 17 lipca.

Kryzys humanitarny dotknął 12 mln osób. Śmiercią głodową zagrożone jest co najmniej pół miliona dzieci. Sytuację utrudniają konflikty zbrojne, spekulacje cenami żywności oraz korupcja.

Caritas Polska już 13 lipca przeznaczyła 30 tys. euro na pomoc głodującym. Jednocześnie rozpoczęła zbiórkę funduszy dla Afryki. Teraz Kościół w Polsce dołączy ofiary przekazane przez wiernych podczas zbiórek w parafiach. Zostaną one przekazane na pomoc dla Sudanu i Erytrei.

Z prośbą o ogłoszenie takiej zbiórki zwrócił się do wszystkich biskupów diecezjalnych przewodniczący Episkopatu abp Józef Michalik. Miałaby się ona odbyć w niedzielę 14 sierpnia. ?Mam nadzieję, że pozyskane w ten sposób środki, pomogą głodującym w Sudanie (szczególnie Sudanie Południowym) i w Erytrei przetrwać najtrudniejszy okres suszy? ? pisze abp Michalik.

Zobacz także:
Apel – zbiórka na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei
Afryka woła o pomoc
Jak pomagać Afryce?

(md ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cz   #czy   #jako o   #jest   #kt   #miech   #radio maryja   #spos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.