Zebranie plenarne w Licheniu i uroczystości we Włocławku

Zebranie plenarne w Licheniu i uroczystości we Włocławku 20.06.2011 Dwudniowe zebranie plenarne biskupów odbędzie się w Licheniu w najbliższy piątek i sobotę. Przedmiotem obrad będą

Zebranie plenarne w Licheniu i uroczystości we Włocławku

20.06.2011

Dwudniowe zebranie plenarne biskupów odbędzie się w Licheniu w najbliższy piątek i sobotę. Przedmiotem obrad będą m.in. Biblia w duszpasterstwie, zagadnienia związane z uczelniami katolickimi i deklaracja Kościołów w sprawie małżeństw mieszanych. W niedzielę, 26 czerwca, Episkopat weźmie udział w obchodach 600-lecia katedry we Włocławku. Legatem papieskim na tę uroczystość jest kard. Zenon Grocholewski.

Obrady 355. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski będą trwały od 24 do 25 czerwca w Licheniu. Zebranie plenarne odbędzie się na terenie diecezji włocławskiej ze względu na jubileusz 600-lecia włocławskiej katedry.

W niedzielę biskupi wezmą udział w uroczystościach we Włocławku, którym będzie przewodniczył kard. Zenon Grocholewski, wyznaczony przez Benedykta XVI legatem papieskim.

Podczas zebrania plenarnego biskupi poruszą w sumie 37 tematów. Dyskutować będą m.in. o roli Biblii w duszpasterstwie w świetle adhortacji Benedykta XVI ?Verbum Domini?.

Obecność prefekta watykańskiej Komisji ds. Wychowania Katolickiego, kard. Zenona Grocholewskiego, będzie okazją do dyskusji nad zagadnieniami związanymi z zagadnieniami uczelni katolickich, wydziałów teologicznych i seminariów duchownych w Polsce.

Omawiana będzie deklaracja Kościołów w sprawie małżeństw mieszanych, zawieranych pomiędzy stroną katolicką i niekatolicką.

Biskupi dokonają też zmian w gremiach Episkopatu w związku z upływającymi kadencjami przewodniczących komisji, rad i zespołów.

(md, jk ? Biuro Prasowe KEP 2011)

A to już wiesz?  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.