Wydarzenia

Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny Częstochowa, 15.06.2011 ?Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi?? (bł.

Marsz dla Życia i Rodziny

Częstochowa, 15.06.2011

?Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi?? (bł. Jan Paweł II, enc. Evangelium vitae), pod takim hasłem z udziałem mieszkańców Częstochowy, członków ruchów, stowarzyszeń i bractw Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie się 15 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny, który Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry.

Poprzez ?marsz bieli? chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i NIE aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne. To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi.
Marsz, który przejdzie ulicami Częstochowy, jest naszą aprobatą dla tradycyjnego modelu rodziny opartej na miłości mężczyzny i kobiety, rodziny, w której życie ludzkie jest chronione i gdzie może ono bezpiecznie wzrastać i rozwijać się- podkreślają organizatorzy Marszu.
Program Marszu dla Życia i Rodziny
Marsz o godz. 18.00 rozpocznie w Archikatedrze św. Rodziny Msza św., podczas której będzie możliwość przyjęcia postanowień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Godz. 19.00 – przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry, gdzie odbędzie się krótka część artystyczna dla najmłodszych, na którą złoży się pantomima w wykonaniu Grupy ?Ichtys?, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Klaretynek z Aleksandrii oraz występ bp. Antoniego Długosza z udziałem zgromadzonych na Błoniach dzieci.
Na zakończenie Marszu będzie wypuszczenie do nieba białych balonów z intencjami dzieci i młodzieży w obronie życia.

Ok. godz. 20.00 uroczystego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom Marszu dla Życia i Rodziny udzieli bp Antoni Długosz.

(Ks. Mariusz Frukacz/tyg. kat. ?Niedziela?/jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.