Wydarzenia

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci ? działających przy Radiu Maryja ? na Jasną Górę

12.06.2011

W niedzielę 12.06.2011 odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci ? działających przy Radiu Maryja ? na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania przeżywanego w duchu wdzięczności za beatyfikacją Jana Pawła II, który był honorowym członkiem Podwórkowych Kółek Różańcowych ? są słowa: Totus Tuus, Maryjo jestem cały Twój.

Spotkanie na placu jasnogórskim rozpocznie się o godz. 11.00 przywitaniem przybyłych grup. W pierwszej części spotkania koncert w wykonaniu zespołu Duchu Ogniu z Rudy Śląskiej, czas świadectw, konkursy z nagrodami, koncert w wykonaniu Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi oraz modlitwa różańcowa i słowo pozdrowienia Madzi Buczek ? założycielki PKRD.

Centralnym wydarzeniem będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Po Mszy św. Koncert w wykonaniu ks. biskupa.

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci zostały założone przy Radiu Maryja w 1997 roku przez niepełnosprawną dziewczynkę Madzię Buczek jako żywa odpowiedź dziecięcych serc na wołanie Maryi z Fatimy: Odmawiajcie codziennie różaniec. Obecnie do PKRD należy ponad 140.000 z 32 krajów świata i na wszystkich kontynentach. W każdym miesiącu odbywa się regionalne spotkanie PKRD w różnych zakątkach naszej Ojczyzny. Raz w roku organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę.

(o. Piotr Dettlaff CSsR, Radio Maryja i TV Trwam/jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #abp   #Apostolski   #celestino migliore   #ciu   #cych   #cz   #dniach   #domini   #Dzie   #dziewi   #jl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.