dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej wspierają swoich rówieśników na misjach

Dzieci komunijne ? dzieciom misji 21.05.2011 Z inicjatywy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci od kilkudziesięciu lat dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej wspierają swoich rówieśników na

Dzieci komunijne ? dzieciom misji

21.05.2011

Z inicjatywy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci od kilkudziesięciu lat dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej wspierają swoich rówieśników na misjach. Jest to wyraz wdzięczności za dar Eucharystii i dziecięca odpowiedź na wezwanie Jezusa ?Idźcie i głoście Ewangelię całemu światu?.

W wybrany dzień w Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne modlą się za rówieśników w krajach misyjnych i w ich intencji przyjmują komunię świętą. Niosą im także konkretną pomoc dzieląc się darem materialnym.
Na jednej z katechez poznają sytuację dzieci w krajach misyjnych. Otrzymują wówczas obrazek z modlitwą oraz małą kopertkę z flagami państw świata. Każdy, kto chce być pomocnikiem Jezusa, w misyjnym dniu Białego Tygodnia przynosi kopertkę. Jest w niej własnoręcznie napisana modlitwa za dzieci z krajów misyjnych i ofiara pochodząca z części jego pierwszokomunijnego prezentu.
W roku 2009 polskie dzieci z okazji Pierwszej Komunii Świętej ofiarowały 779 541,67 zł wspierając 76 papieskich projektów pomocy dzieciom w krajach misyjnych (edukacyjne, ochrony życia i formacji chrześcijańskiej) w 9 krajach świata (Albania, Burundi, Filipiny, Indie, Kenia, Mozambik, Nigeria, Pakistan i Zambia).

Podczas Białego Tygodnia wiele dzieci przystępuje do Papieskiego Dzieła Misyjnego, aby systematycznie wspierać swoich rówieśników modlitwą i ofiarą.

(sk/PDMD ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.