Aktualności

Ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze

03.09.2009 Dożynki Jasnogórskie odbędą się 5 i 6 września. Uroczystej sumie będzie przewodniczył w niedzielę biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosi bp Jan Styrna,

03.09.2009

Dożynki Jasnogórskie odbędą się 5 i 6 września. Uroczystej sumie będzie przewodniczył w niedzielę biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosi bp Jan Styrna, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa rolników.

Rolnicy przybędą na Jasną Górę już 5 września, by Mszą św. w bazylice rozpocząć o godz. 19.00 wspólne dziękczynienie Bogu za plony. Eucharystii będzie przewodniczył i wygłosi homilię bp Jan Szkodoń, sufragan archidiecezji krakowskiej. Apel Jasnogórski poprowadzi metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Czuwanie modlitewne będzie kontynuowane przez całą noc, aż do sumy dożynkowej.
DSC_9322
Msza święta z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się przy ołtarzu pod Szczytem w niedzielę, 6 września, o godz. 11.00. Głównym celebransem będzie biskup ełcki Jerzy Mazur. Homilię wygłosi bp Jan Styrna, ordynariusz elbląski, który w Episkopacie odpowiada za duszpasterstwo rolników. Delegacje poszczególnych diecezji i instytucji zaniosą przed ołtarz wieńce dożynkowe.

Zachęcając do udziału w pielgrzymce, bp Styrna objaśnia sens hasła ?Do Matki życia?, które będzie jej towarzyszyć. – Pan Jezus powiedział: ?Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J 14,6). Maryja jest więc Matką Życia. Od początku ma swój macierzyński wkład w tajemnicy Życia, które Chrystus nam przynosi, którym żyjemy jako dzieci Boże. Maryja jest też w centrum cywilizacji życia.

Transmisję z Jasnogórskich Dożynek będzie można zobaczyć 6 września od godz. 11.00 w programie TVP INFO.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się po raz 27. Ogólnopolskie dożynki, organizowane na Jasnej Górze od 1982 r. są jedną z form duszpasterstwa rolników. Z ramienia Episkopatu za duszpasterstwo rolników od 2 lipca 2001 r. odpowiada bp Jan Styrna.

(md ? Biuro Prasowe KEP 2009)

hastagi na stronie:

#wieńce dożynkowe wzory#wieńce dożynkowe sprzedaż#wieńce dożynkowe zdjęcia#hasła dożynkowe#wieniec dożynkowy sprzedam#wieńce dożynkowe galeria#wieńce dożynkowe#wzory wieńców dożynkowych#kazanie dożynkowe#wieniec dożynkowy galeria

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *