Czas świąt ze świata

Kard O’Connor – łatwo zapomnieć o prostocie bożonarodzeniowego przesłania

Kard O’Connor: łatwo zapomnieć o prostocie bożonarodzeniowego przesłania – Łatwo zapomnieć o prostocie bożonarodzeniowego przesłania – stwierdził kardynał Cormac Murphy-O’Connor w przesłaniu na święta Bożego

Kard O’Connor: łatwo zapomnieć o prostocie bożonarodzeniowego przesłania

– Łatwo zapomnieć o prostocie bożonarodzeniowego przesłania – stwierdził kardynał Cormac Murphy-O’Connor w przesłaniu na święta Bożego Narodzenia. Zwracając się do wszystkich katolików w Anglii i Walii arcybiskup Westminsteru podkreślił, że święta powinny być czasem refleksji a nie gorączkowym czy stresującym czasem wypełnionym wydawaniem pieniędzy i rozrywką.

Przesłanie kardynała O’Connora zamieszczono na stronie internetowej Archidiecezji Westminster. Hierarcha podkreśla w nim, że święta Bożego Narodzenia to pracowity czas, “tak bardzo, że łatwo zapomnieć o prawdziwości i prostocie bożonarodzeniowego przesłania”. Jak podkreślił hierarcha nie jest to przesłanie złożone: “Bóg nas kocha”.

Arcybiskup przypomniał o pierwszej bożonarodzeniowej szopce, którą w Grecco w 1223 roku zbudował św. Franciszek z Asyżu. Jak podkreślił angielski hierarcha ludność Grecco była zdziwiona prostotą i siłą słów św. Franciszka, ponieważ byli to ludzie biedni i pokorni. “Wszyscy pragnęli doświadczyć i przyjąć do swoich serc Słowo, Jezusa, wnosząc nadzieję, przebaczenie i pocieszenie w ich życie” – stwierdził kardynał O’Connor.

W jego opinii przesłanie to nie straciło dziś na swej aktualności. “Jeśli pragniecie doświadczyć Boga w swoim życiu w jakiś przedziwny sposób trzeba klęknąć w pokorze, by rozpoznać, że potrzebujemy Boga” – podkreślił. Jak dodał święta powinny być czasem refleksji a nie gorączkowym czy stresującym czasem wypełnionym wydawaniem pieniędzy i rozrywką. “Potrzebujemy Boga, by nam przebaczył nam nasze błędy i grzechy, które płaczą, bo potrzebują uleczenia” – uznał przewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii.

Jak dodał święta potrafią uwidocznić wiele spraw, których jako ludzie potrzebujemy: jedzenie, picie oraz to, za czym tak naprawdę tęsknimy – miłość; kochać i być kochanym, a wszystko to ostatecznie znajdujemy w Bogu.

Na zakołczenie kardynał życzył wszystkim wesołych i błogosławionych Świąt, z nadzieją, że będzie to czas pełen pokoju. Zapewnił również o swojej modlitwie w nadchodzących tygodniach, dołączając najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku.

A to już wiesz?  Benedykt XVI otrzymał kopię Biblii z VIII w.

rl (KAI Londyn) / Londyn

Katolicka Agencja Informacyjna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.