BoĹźe Narodzenie Czas świąt z diecezji

Tarnów – niepełnosprawna młodzież z życzeniami u biskupów

Tarnów: niepełnosprawna młodzież z życzeniami u biskupów Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, sianko na wigilijny stół i drewniane anioły otrzymali tarnowscy biskupi od niepełnosprawnych uczestników Warsztatu

Tarnów: niepełnosprawna młodzież z życzeniami u biskupów

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, sianko na wigilijny stół i drewniane anioły otrzymali tarnowscy biskupi od niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Podopieczni Stowarzyszenia “Ich Lepsze Jutro” udali się ze świątecznymi życzeniami do tarnowskiej kurii diecezjalnej.

Uczestnicy Warsztatu spotkali się z biskupem tarnowskim Wiktorem Skworcem, biskupem pomocniczym Władysławem Bobowskim i kanclerzem kurii ks. Adamem Nitą. Składając świąteczne życzenia, przełamali się opłatkiem.

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Klaudia Padoł zwróciła uwagę, że czas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia jest kolejną okazją do przemiany ludzkich serc. Wyraziła nadzieję, że w Nowym Roku nie zabraknie ludzi gotowych nieść pomoc tym, którzy – w swojej bezradności – nie potrafią o nią prosić, a bardzo jej potrzebują. Podopieczni opowiadali o codziennych zajęciach w Warsztacie.

Zarządowi Stowarzyszenia biskupi życzyli dalszych wspaniałych lat funkcjonowania, a podopiecznym i terapeutom pracującym w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej – sukcesów w rehabilitacji.

Życzenia biskupowi tarnowskiemu składały osoby konsekrowane oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeł katolickich działających w diecezji.

Bp Wiktor Skworc miał okazję poznać działalność Stowarzyszenia “Ich Lepsze Jutro” w lutym br., gdy uczestniczył w otwarciu Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej dla dzieci upośledzonych umysłowo, prowadzonej przez organizację. W czasie spotkania kolędowego hierarcha rozmawiał wówczas z rodzicami dzieci i młodzieży, będącej pod opieką stowarzyszenia.

Stowarzyszenie “Ich Lepsze Jutro” powstało w 2005 r. Otacza opieką osoby niepełnosprawne intelektualnie, z zaburzeniami psychicznymi i wadami układu ruchu oraz ich rodziny i opiekunów. Poprzez swoją działalność świeccy członkowie stowarzyszenia chcą budować żywy pomnik Jana Pawła II. W ubiegłym roku z ich inicjatywy otwarto w Tarnowie Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo.

Drugą placówką jest Aktywna Świetlica Terapeutyczna dla dzieci, współfinansowana z dotacji Fundacji PZU. Stowarzyszenie “Ich Lepsze Jutro” jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że można mu przekazać 1 proc. podatku. Pieniądze są przeznaczane na nowoczesne metody rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z wykorzystaniem muzyki, sztuki, multimediów i przeszkolonych psów.

A to już wiesz?  Abp Zimoł dziękuje kapłanom za troskę o dzieci ulicy

kdr / Tarnów

Katolicka Agencja Informacyjna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.