Harcerstwo

Lech Kaczyłski przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju

Lech Kaczyłski przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju 17 grudnia 2007 r. prezydent Lech Kaczyłski wraz z małżonką wziął udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego

Lech Kaczyłski przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju 17 grudnia 2007 r. prezydent Lech Kaczyłski wraz z małżonką wziął udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Wręczenie Lechowi Kaczyłskiemu lampionu ze Światełkiem Betlejemskim

Podczas spotkania z harcerzami i harcerkami Związku Harcerstwa Polskiego w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP powiedział m.in.:

– Nie po raz pierwszy się tutaj spotykamy z okazji przekazania światełka, zresztą czyniłem to także jako Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. To piękna tradycja, związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Tradycja, która coraz bardziej się upowszechnia. To tradycja, która wiąże się nie tylko z chrześcijałskim wyznaniem naszego narodu, także wielu innych narodów Europy i świata, ale także z przykazaniem pokoju, wzajemnej życzliwości, przyjaźni między wszystkimi ludźmi, nie tylko katolikami, nie tylko chrześcijanami. To tradycja związana też z walką, a właściwie z próbą umacniania pokoju na naszej ziemi. Pokoju, który niestety w tylu miejscach dalej albo jest zagrożony, albo po prostu go nie ma.

Ja myślę, że Święta Bożego Narodzenia obok Świąt Wielkiej Nocy “dwa największe święta, jeżeli chodzi o nasz naród, nasz kraj, naszą religię “to święta związane z nadzieją. I to światełko też przyjmuję jako znak nadziei. Znak nadziei, że następny rok będzie rokiem lepszym niż ten, że to, co dzieje się na naszym świecie, co raz jest dobre, raz złe, idzie jednak generalnie w coraz lepszym kierunku. Światło było, jest znakiem nadziei. Światło występuje jako symbol w wielu bardzo religiach, w wierzeniach na tym świecie. Przyjmijmy to światło jako symbol dobrej nowiny. I właśnie jako symbol nadziei dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich wyznania i przekonał”.

Podczas uroczystości para prezydencka złożyła harcerzom, harcerkom oraz zuchom życzenia świąteczne.

źródło: Archiwum Kancelarii Prezydenta RP Prezydent RP przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju “Prezydent.pl, 17 grudnia 2007 i pl.wikinews

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.