Aktulności

Święto Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia

Święto Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia
Niedziela Miłosierdzia Bożego w łagiewnickim sanktuarium Nowenna rozpocznie się w Wielki Piątek (10 kwietnia) o g. 15.00 w Bazylice. Nocne czuwanie modlitewne: Bazylika, sobota (18

Niedziela Miłosierdzia Bożego w łagiewnickim sanktuarium

Nowenna rozpocznie się w Wielki Piątek (10 kwietnia) o g. 15.00 w Bazylice.
Nocne czuwanie modlitewne: Bazylika, sobota (18 kwietnia) g. 21.00-6.00

Porządek Mszy świętych “Niedziela 19 kwietnia

BAZYLIKA
godz. 24:00 – KS. BISKUP JAN SZKODOŃ – WIKARIUSZ GENERALNY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ
godz. 6:00 – KS. PRAŁAT GRZEGORZ SZEWCZYK – PREZES FUNDACJI SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
godz. 8:00 – KS. JUBILAT KANONIK ZENON KUDŁA – SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
godz. 18:00 – KS. KARDYNAŁ FRANCISZEK MACHARSKI – EMERYTOWANY METROPOLITA KRAKOWSKI

godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia
KS. BISKUP JAN ZAJĄC – KUSTOSZ SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA (transmisja TV Puls)

NOWY OŁTARZ POLOWY OBOK BAZYLIKI
godz. 10:00 – KS. KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ – METROPOLITA KRAKOWSKI (transmisja TVP)
godz. 12:00 – KS. BISKUP GRZEGORZ KASZAK – ORDYNARIUSZ DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ
godz. 16:30 – KS. BISKUP WACŁAW DEPO – ORDYNARIUSZ DIECEZJI ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ

KAPLICA KLASZTORNA
godz. 19:00 – O. DR WOJCIECH ZIÓŁEK SI – PROWINCJAŁ XX. JEZUITÓW

Głównym punktem uroczystości będzie Msza św., którą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o 10.00 odprawi kard. Stanisław Dziwisz.

Tradycyjnie uroczystości zainaugurowane zostaną czuwaniem modlitewnym, które rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia. O północy Mszę św. odprawi bp Jan Szkodoł. Czuwanie potrwa do 6.00 rano. Od rana w niedzielę odprawiane będą dla pątników msze. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym na terenie łagiewnickiego sanktuarium. Będzie im przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Liturgię transmitować będzie TVP1. W południe Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawi biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, a po południu “biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Wacław Depo. Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 w bazylice będzie przewodniczył kustosz sanktuarium bp Jan Zając. Wieczorem, o godz. 18.00 Mszę św. odprawi kard. Franciszek Macharski.

A to już wiesz?  Boże Ciało, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pałskiej

Przez cały dzieł pielgrzymi będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Ustawione zostaną konfesjonały dla obcokrajowców i osób niesłyszących. Specjalne miejsca w świątyni przygotowano dla osób niepełnosprawnych. W Domu Duszpasterskim będzie można skorzystać z ciepłego i zimnego posiłku oraz napojów.

dsc_4562

W niedzielę kard. Stanisław Dziwisz poświęci dziewięć dzwonów melodyjnych Carillonów, które po raz pierwszy zagrają dla pielgrzymów uczestniczących w święcie Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nazwy dzwonów są poświęcone świętym związanym z Krakowem i Miłosierdziem Bożym. Największy dzwon nosi nazwę Miłosierdzie Boże, a następne: Jan Paweł II, Św. Siostra Faustyna, Św. Jadwiga Królowa, Św. Stanisław, Św. Rafał Kalinowski, Św. Jan z Kęt, Św. Jacek i Św. Brat Albert. Dzwony zostały ufundowane przez rodziny Rduchów i Perner.

Na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W okresie międzywojennym żyła i zmarła tutaj św. s. Faustyna Kowalska, przez którą Chrystus przekazał Kościołowi i światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Bardzo dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji siostry Faustyny 18 kwietnia 1993 r. i jej kanonizacji 30 kwietnia 2000 r., a także dzięki pielgrzymkom Jana Pawła II do Łagiewnik w latach 1997 i 2002. Na terenie sanktuarium powstał nowy kościół – bazylika, którą 17 sierpnia 2002 r. konsekrował Jan Paweł II. W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

strona http://www.milosierdzie.pl/swieto/ – wszelkie informacje za stroną

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.