Ewangelizacja Wydarzenia z diecezji

III Ogólnopolski Dzieł Modlitw za Kierowców

III Ogólnopolski Dzieł Modlitw za Kierowców obchodzonym pod hasłem – Otoczmy troską życie na naszych drogach” W ciągu ostatnich 15 lat w Polsce zdarzyło się

III Ogólnopolski Dzieł Modlitw za Kierowców

obchodzonym pod hasłem – Otoczmy troską życie na naszych drogach”

W ciągu ostatnich 15 lat w Polsce zdarzyło się ponad 820 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło blisko 100 tysięcy osób, a ponad milion zostało rannych. “Otoczmy zdecydowanie większą troską życie na naszych drogach! Nadmierna prędkość jest u nas głównym problemem bezpieczełstwa ruchu drogowego “apeluje ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

Trzecia Niedziela Wielkanocna “w tym roku przypadająca 26 kwietnia “to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzieł szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Uczestnicy zapowiadającego go spotkania powiedzą m.in. o sytuacji na drogach i działaniach policji, innowacyjnych rozwiązaniach dla poprawy bezpieczełstwa ruchu drogowego, a także o programie “Razem bezpieczniej” i Powiatowych Centrach Edukacji Komunikacyjnej, które “jako nowość w skali kraju “powstają w woj. warmiłsko-mazurskim.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.