Konferencja Episkopatu Polski

Telegram Nuncjusza Apostolskiego po śmierci Prof. A. Stelmachowskiego

Telegram Nuncjusza Apostolskiego po śmierci Prof. A. Stelmachowskiego – Obejmuję Profesora Andrzeja Stelmachowskiego i Jego Rodzinę wdzięczną pamięcią i modlitwą” “zapewnił w liście do Marszałka

Telegram Nuncjusza Apostolskiego po śmierci Prof. A. Stelmachowskiego

– Obejmuję Profesora Andrzeja Stelmachowskiego i Jego Rodzinę wdzięczną pamięcią i modlitwą” “zapewnił w liście do Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Józef Kowalczyk.

Prof. Andrzej Stelmachowski 6 kwietnia 2009 r. w wieku 84 lat. Był współzałożycielem i długoletnim prezesem Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”. Prawnik, doradca komitetu strajkowego w Stoczni Gdałskiej, współtwórca statutu “Solidarności”, uczestnik “okrągłego stołu”, pierwszy Marszałek Senatu III Rzeczypospolitej, minister edukacji narodowej, ostatnio doradca prezydenta ds. Polonii.

Przekazujemy treść telegramu.

Telegram Nuncjusza Apostolskiego do Marszałka Senatu RP po śmierci Prof. Andrzeja Stelmachowskiego

Szanowny Panie Marszałku,

Jako Nuncjusz Apostolski w Polsce i dziekan Korpusu Dyplomatycznego, po otrzymaniu wiadomości o śmierci Pana Profesora Andrzeja Stelmachowskiego, przekazuję na ręce Pana Marszałka wyrazy współczucia i zapewnienie o duchowej bliskości ze wszystkimi, których ta śmierć napełniła bólem i żałobą.
Śp. Zmarły zaznaczył się jako wybitny naukowiec i polityk, który odegrał ważną rolę w okresie przemian społecznych i politycznych w Polsce, pełniąc funkcje w strukturach pałstwowych i rządowych, zwłaszcza jako Marszałek Senatu RP.
Przyczynił się też istotnie do ożywienia współpracy z polską Emigracją i jej związków z Ojczyzną, jako Prezes – Wspólnoty Polskiej”.
Obejmuję Profesora Andrzeja Stelmachowskiego i Jego Rodzinę wdzięczną pamięcią i modlitwą.
Warszawa, dnia 7 kwietnia 2009 roku.

+ Józef Kowalczyk
Nuncjusz Apostolski w Polsce

________________________________________

Szanowny Pan
Bogdan BORUSEWICZ
Marszałek Senatu RP
WARSZAWA

Zobacz także:
Telegram Nuncjusza Apostolskiego po śmierci Prof. A. Stelmachowskiego

(md Š Biuro Prasowe KEP 2009)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.