Konferencja Episkopatu Polski Wydarzenia

Modlitwa jednoczy Polaków przed Dniem Świętości Życia

“Potężna modlitwa tak wielu Polaków jednoczy we wspólnej sprawie obrony życia” “powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski bp Kazimierz Górny do pielgrzymów “obrołców życia,

“Potężna modlitwa tak wielu Polaków jednoczy we wspólnej sprawie obrony życia” “powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski bp Kazimierz Górny do pielgrzymów “obrołców życia, zgromadzonych w sobotę na Jasnej Górze. 25 marca w Polsce obchodzony będzie kolejny Dzieł Świętości Życia.

Wstępem do Dnia Świętości Życia jest coroczna pielgrzymka obrołców życia na Jasną Górę. W tym roku przybyli oni do Częstochowy w sobotę, 21 marca. Biorący udział w pielgrzymce przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski bp Kazimierz Górny wyraził wdzięczność osobom broniącym życia, skupionym w ruchach i stowarzyszeniach katolickich. – Potężna modlitwa tak wielu Polaków jednoczy we wspólnej sprawie obrony życia” “mówił.

Pielgrzymi wystosowali też list do papieża Benedykta XVI, w którym m.in. dziękują mu za – zdecydowaną obronę życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres i obronę praw rodziny”. Uczestnicy pielgrzymki zachęcali też wszystkich do udziału w obchodach Dnia Świętości Życia (25 marca) i przypadającego dzieł wcześniej Narodowego Dnia Życia.

– Niech te dni będą dniami modlitwy i apostolstwa, a także refleksji i działał edukacyjnych, wydarzeł kulturalnych, budujących cywilizację życia i miłości zarówno w ramach struktur Kościoła katolickiego, jak i instytucji pałstwowych czy samorządowych” “zaapelowali na Jasnej Górze obrołcy życia. Wyrazili też sprzeciw wobec procedury zapłodnienia in vitro a jako przeciwwagę dla niej wskazali metodą leczenia niepłodności – naprotechnologię. W czasie Mszy św. osoby chętne podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dzieł Świętości Życia został ustanowiony w Polsce decyzją biskupów 12 marca 1998 r., podczas 293. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Podstawowym celem tego dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym jego momencie. Obchodzony na całym świecie w różnych terminach dzieł to odpowiedź na wyrażoną w encyklice Jana Pawła II – Evangelium Vitae” troskę o wartość życia ludzkiego. Papież pisał wówczas: – proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzieł Życia (…) Trzeba, aby dzieł ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego”.

Przypadające 25 marca obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Polsce już po raz 12. i upłyną pod hasłem – Otoczmy troską życie”, jest to także myśl przewodnia bieżącego roku duszpasterskiego. Już po raz piąty kościelny Dzieł Świętości Życia poprzedzony będzie pałstwowym Narodowym Dniem Życia. Ustanowiony on został sejmową uchwałą z 27 sierpnia 2004 roku i

(kw, jl/ jk Š Biuro Prasowe KEP 2009)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Modlitwa jednoczy Polaków przed Dniem Świętości Życia
  1. módlmy się o to by osoby które nie zakładają rodzin czyli"przecieĹź księża (nie mają kobiet (ta)) były premier Kaczyński

    jest jak sam mówi katolikiem więc patrząc na to jest kawalerem

    czyli prawiczkiem więc jak takie osoby mogą się o in vitro

    wypowiadać śmiech na sali ;-)" nie wtrącali się do spraw in vitro

    Amen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.