Ewangelizacja z diecezji

O. Góra apeluje o budowanie więzi społecznych

O budowanie autentycznych więzi społecznych zaapelował w niedzielę do rodaków w kraju i za granicą pomysłodawca ogólnopolskich spotkał młodzieży pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, dominikanin o.

O budowanie autentycznych więzi społecznych zaapelował w niedzielę do rodaków w kraju i za granicą pomysłodawca ogólnopolskich spotkał młodzieży pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, dominikanin o. Jan Góra podczas Mszy św. w ośrodku akademickim na Lednicy, transmitowanej przez Telewizję Polonia.


– Nie jesteśmy wspólnotą zespoloną jednym duchem. Każdy idzie w swoją stronę i każdy ciągnie w swoją stronę. Każdy pilnuje własnego interesu. Egoizm, egocentryzm, pazerność, chęć posiadania i użycia, dominowania pochłaniają nas doszczętnie, paraliżują, oddalają jednych od drugich. Nie stać nas na tworzenie wspólnoty” “ubolewał w kazaniu o. Góra.

– Nie stać na stworzenie takiego środowiska, które byłoby dobrem wspólnym. Każdy się spieszy. Nie mamy wyrobionego zmysłu dobra wspólnego i tego, co słuszne. Zamiast tego mamy egoizm, egocentryzm, indywidualizm społeczny” “dodał dominikanin.

O. Góra odmówił uroczyście z wiernymi akt wyboru Chrystusa, którego dokonują co roku pod Bramą Rybą uczestnicy Ogólnopolskich Spotkał Młodzieży. Każdy wypowiedział swoje imię i nazwisko, a następnie ślubował Jezusowi – dokładać wszelkich starał, aby moja rodzina, środowisko i ojczyzna coraz doskonalej stawały się Twoim Królestwem”.

Podczas liturgii śpiewano pieśni lednickie. Wierni modlili się o beatyfikację Jana Pawła II ” – inspiratora i Ojca Lednickich Spotkał Młodzieży”. O. Góra zaprosił też telewidzów do udziału w najbliższym spotkaniu pod Bramą Rybą, które odbędzie się 7 czerwca.

Na zloty młodzieży organizowane od 11 lat nad Jeziorem Lednickim “gdzie w 966 roku Mieszko I przyjął Chrzest Polski “przybywają co roku dziesiątki tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął też Benedykt XVI.
zas / Lednica

Katolicka Agencja Informacyjna

A to już wiesz?  Gorzów Wlkp - żużlowcy przekazali 40 tys zł na rzecz Hospicjum im. św. Kamila

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.