PapieĹź

Sekretarze Jana Pawła II na obiedzie u Benedykta XVI

Benedykt XVI zjadł 2 kwietnia obiad wraz z dwoma sekretarzami Jana Pawła II: kard. Stanisławem Dziwiszem i abp. Mieczysławem Mokrzyckim. – Benedykt XVI zaprosił nas

Benedykt XVI zjadł 2 kwietnia obiad wraz z dwoma sekretarzami Jana Pawła II: kard. Stanisławem Dziwiszem i abp. Mieczysławem Mokrzyckim.
– Benedykt XVI zaprosił nas na obiad, żeby jeszcze raz wspomnieć i podkreślić wielki pontyfikat Jana Pawła II. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, a jednocześnie wielka radość bycia w domu Ojca Świętego. Mogliśmy pomodlić się w jego kaplicy, jeszcze raz wrócić do tych samych miejsc i do wspomnieł z czasów posługi Janowi Pawłowi II” “powiedział Radiu Watykałskiemu abp Mokrzycki.

Wspominając dni odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca, hierarcha podkreślił, że obecność wiernych na Placu św. Piotra i ich modlitwa były wielkim ukojeniem dla tych, którzy trwali przy umierającym papieżu. – Było to dla nas umocnienie i wielka radość, że nie jesteśmy sami, że świat odczytał wezwanie Ojca Świętego i był blisko niego” – ujawnił abp Mokrzycki.
RV / Watykan

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#sekretarze jana pawła ii #sekretarze Jana Paw??a II

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.