ze świata

Światowa Konferencja – Religie na rzecz Pokoju” wspiera inicjatywę saudyjskiego monarchy

Światowa Konferencja “Religie na rzecz Pokoju” z zadowoleniem powitała inicjatywę króla Abdullaha. Władca Arabii Saudyjskiej zaproponował rozpoczęcie trójstronnego dialogu międzyreligijnego z udziałem muzułmanów, chrześcijan i

Światowa Konferencja “Religie na rzecz Pokoju” z zadowoleniem powitała inicjatywę króla Abdullaha. Władca Arabii Saudyjskiej zaproponował rozpoczęcie trójstronnego dialogu międzyreligijnego z udziałem muzułmanów, chrześcijan i żydów.

Nota Konferencji przypomina, że w jej władzach zasiadają dwaj znaczący przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, w osobach sekretarzy Światowej Ligii Muzułmałskiej “Ahmeda Mohammeda Alego i Abdullaha ibn Omara Nasseefa.

Cytuje wypowiedź rabina Davida Rosena, kierującego Międzynarodowym Komitetem Żydowskim ds. Konsultacji Międzyreligijnych, który podkreśla znaczenie inicjatywy monarchy, gdyż dialog międzyreligijny mógłby mieć znaczny wpływ na region Bliskiego Wschodu, sprzyjając realizacji spoczywającego na religiach obowiązku budowania pokoju.

Z kolei Mustafa Cerić, wielki mufti Bośni-Herzegowiny, na którego również powołuje się nota Konferencji, zauważa, że wielu niewinnych ludzi “zna ból, cierpienie i zniszczenia spowodowane przez wojnę i konflikty”. “Połączmy swe siły dla pokoju” “wzywa Cerić wierzących różnych religii.

Z kolei ks. Leonid Kiszkowski z Kościoła prawosławnego, moderator “Religii na rzecz Pokoju” jest zdania, że “autentyczna współpraca wieloreligijna wymaga szczerego uznania różnic religijnych i zaangażowania we współpracy w dziedzinie podzielanych wartości moralnych”.
pb (KAI/SIR) / Nowy Jork

Katolicka Agencja Informacyjna

A to już wiesz?  Holenderski MSZ - bycie urażonym nie usprawiedliwia przemocy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.