Ewangelizacja

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody

– Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” – mówi Jezus Zmartwychwstały do uczniów. Jednak te słowa, zapisane w Ewangelii według św. Mateusza, są kierowane nie tylko
dłonie

– Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” – mówi Jezus Zmartwychwstały do uczniów. Jednak te słowa, zapisane w Ewangelii według św. Mateusza, są kierowane nie tylko do grupy wybranych, ale do każdego człowieka. Ewangelizować czyli głosić dobrą nowinę, powinien każdy chrześcijanin. Może to czynić nawet niemowa, ponieważ “dobra nowina” to świadectwo życia, nie tylko świadectwo słowa.

Aby ewangelizować nie musimy wypływać na dalekie lądy – możemy to robić “tu i teraz”, wśród ludzi znanych nam i obcych, wśród potrzebujących i tych, którzy odrzucają Słowo Boże. Tym ostatnim zwłaszcza może być potrzebne świadectwo życia, i tylko na tej podstawie być może zapragną poznać Chrystusa.

Jak mamy ewangelizować w XXI wieku, w czasie kiedy nowe środki przekazu dają też nowe możliwości? Czy ewangelizacja może odbywać się za pomocą radia, telewizji i internetu? Dzisiaj nikt już nie ma takich wątpliwości.

Jana Paweł II mówił: – Patrzcie w przyszłość podejmując Nową Ewangelizację; nową w swym zapale, nową w metodach i nową w sposobie wyrazu”.

hastagi na stronie:

#id??cie i nauczajcie wszystkie narody #idĹşcie i nauczajcie wszystkie narody #id??cie i nauczajcie #idzcie i nauczajcie #idĹşcie i nauczajcie

A to już wiesz?  Historycy literatury zaniepokojeni losem twórczości ks. Twardowskiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.