Ewangelizacja z diecezji

Krakowska Kuria dystansuje się od Stowarzyszeniu im. Ks. Piotra Skargi

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władzy kościelnej – podkreśla w specjalnym komunikacie krakowska Kuria.

Kuria zaznacza, że swoje stanowisko publikuje w związku z licznymi pytaniami wiernych odnośnie do Stowarzyszenia Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa i związanej z nim Fundacji – Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi”.

Zapytania te związane są z rozsyłaną przez te instytucje korespondencją do osób prywatnych z prośbą o przekazywanie datków w zamian za wysyłanie publikacji religijnych. Jak informuje Kuria wierni często uskarżają się na natarczywy ton korespondencji, w której Stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów.

– Stowarzyszenie Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Stowarzyszenie nie przedstawiło swego statutu do aprobaty władzy kościelnej, dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych” – głosi komunikat.

W oświadczeniu przypomniano też m.in. wcześniejszy komunikat w tej sprawie wydany 17 grudnia 2001 r. przez abp. Franciszka Macharskiego. Metropolita krakowski informował wówczas, że – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władzy kościelnej”.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijałskiej im. Ks. Piotra Skargi powstało w lipcu 1999 roku w Krakowie z inspiracji działających na świecie Stowarzyszeł Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).

Stowarzyszeniem składa się z katolików świeckich, którzy odwołują się do nauczania Kościoła katolickiego. Dla usprawnienia działalności w listopadzie 2001 r. przy SKCH im. Ks. P. Skargi została powołana Fundacja o nazwie Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

A to już wiesz?  Na progu nowego wieku

Wśród licznych akcji podejmowanych przez Stowarzyszenie najszerzej znane są te związane są ze sprzeciwem wobec promocji homoseksualizmu w Polsce. W 2004 i 2005 r. organizowało społeczną akcję wysyłania listów z protestami przeciwko legalizacji związków homoseksualnych w Polsce. W ramach akcji wpłynęło wówczas do Kancelarii Sejmu ponad 127 tys. listów.

Inicjatywy pisemnych protestów do władz a także akcje plakatowe Stowarzyszenie podejmowało w związku z organizowanymi przez środowiska gejowskie marszami i paradami równości. Plakaty z napisem plakaty “Stop Homoseksualnej Deprawacji” pojawiły się również m.in. w 2005 r. w Krakowie w proteście przeciw edukacyjnym warsztatom, na temat AIDS w Urzędzie Miasta Krakowa, podczas których – jak czytamy na stronach stowarzyszenia – “aktywiści organizacji homoseksualnych rozpowszechniali wśród uczniów krakowskich szkół materiały promujące perwersyjne praktyki seksualne”.

Od 2006 r. Stowarzyszenie organizuje też w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz ma być manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.
KAI / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#instytut im ks piotra skargi #instytut piotra skargi sekta #instytut piotra skargi forum #instytut piotra skargi opinie #fundacja piotra skargi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.